İkinci eli sıfırından pahalı olan süper otomobil Vulcan

Sadece 24 adet üretilen Aston Martin Vulcan'dan biri olan Fiamma kırmızısı Vulcan, 3.4 milyon dolar fiyat etiketiyle satışa sunuldu.

6
3335

Pist için üretilen, Amerika’da şu an tam tamına 3.4 milyon dolara sahip olan herkesin satın alabileceği Aston Martin Vulcan ikinci el piyasasını zaten alt üst etmişti.

Geçen yıl Kasım ayında resimleri yayınlanan Amerika çıkışlı Vulcan, Cleveland Motorsports tarafından Amerika’da satışa çıkarıldı. Sadece 24 adet olarak üretilen Vulcan ilk satışa 2.3 milyon dolara çıkarılmıştı. Ancak resimdeki Fiamma kırmızısı Vulcan’ın ilk sahibi olmayıp ona sahip olmak isteyenlere kötü haber çünkü Vulcan’ın fiyatı 1.1 milyon dolar artarak 3.4 milyon dolara yükseldi.

Vulcan’ın yaptığı kilometre hakkında bir bilgi yok ama galeriye teslimatı sadece birkaç ay önce yapılmış olmasından dolayı çok fazla kilometre yapmadığı çıkarımını yapabiliriz. Ayrıca Vulcan pist için üretildiği için galeriye gelene kadar geçen sürede de çok fazla pistlerde süre almış olamaz.

Vulcan, Ferrari FXX K ve McLaren P1’e rakip olarak nitelendirebiliriz ancak bu iki rakibi hibrit desteğine sahipken, Vulcan’a safkan atmosferik 7 litre V12 800+ beygir bir canavar güç veriyor.

PAYLAŞ
Önceki İçerikToyota, Daihatsu’nun tamamını satın alıyor
Sonraki İçerikEfsaneler yarışıyor
Enes Çakıroğlu
Bahçeşehir Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunuyum. Otopark.com ile tanışmam panpalar videolarıyla oldu. Otomobil aşkı, daha konuşmayı öğrenmeden önce annemin benim fren sesi yapmaya çalıştığımı fark etmesiyle başlamış.

Yorum Yaz

6 Yorum "İkinci eli sıfırından pahalı olan süper otomobil Vulcan"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
mehmettkantaci
Üye
mehmettkantaci
10 ay 9 gün önce

hibrid mi aston martin deyip geçme lazım olur 😀

omeryldz
Üye
omeryldz
10 ay 10 gün önce

Gelsin bizim ovaya nasıl veriyom eline dusterla.

Yıldız
Üye
Yıldız
10 ay 10 gün önce

7 litre V12 800+ Atmosferik ASTON MARTİN MOTORU uff 😀

Exhaust
Üye
Exhaust
10 ay 11 gün önce

Vulcan piyasası 1
S2k 2 bu ikisi acayip uçtular abi alınmaz yani.

thestig
Üye
thestig
10 ay 10 gün önce

Vti piyasası 3

Bilionera
Üye
Bilionera
10 ay 10 gün önce

Sadece s2000 değil bütün Honda piyasası uçuk.

wpDiscuz