Pist için üretilen, Amerika’da şu an tam tamına 3.4 milyon dolara sahip olan herkesin satın alabileceği Aston Martin Vulcan ikinci el piyasasını zaten alt üst etmişti.

Geçen yıl Kasım ayında resimleri yayınlanan Amerika çıkışlı Vulcan, Cleveland Motorsports tarafından Amerika’da satışa çıkarıldı. Sadece 24 adet olarak üretilen Vulcan ilk satışa 2.3 milyon dolara çıkarılmıştı. Ancak resimdeki Fiamma kırmızısı Vulcan’ın ilk sahibi olmayıp ona sahip olmak isteyenlere kötü haber çünkü Vulcan’ın fiyatı 1.1 milyon dolar artarak 3.4 milyon dolara yükseldi.

Vulcan’ın yaptığı kilometre hakkında bir bilgi yok ama galeriye teslimatı sadece birkaç ay önce yapılmış olmasından dolayı çok fazla kilometre yapmadığı çıkarımını yapabiliriz. Ayrıca Vulcan pist için üretildiği için galeriye gelene kadar geçen sürede de çok fazla pistlerde süre almış olamaz.

Vulcan, Ferrari FXX K ve McLaren P1’e rakip olarak nitelendirebiliriz ancak bu iki rakibi hibrit desteğine sahipken, Vulcan’a safkan atmosferik 7 litre V12 800+ beygir bir canavar güç veriyor.

Kimler Neler Demiş?

6 Yorum "İkinci eli sıfırından pahalı olan süper otomobil Vulcan"

avatar
   
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
mehmettkantaci
Üye

hibrid mi aston martin deyip geçme lazım olur 😀

omeryldz
Üye

Gelsin bizim ovaya nasıl veriyom eline dusterla.

Yıldız
Üye

7 litre V12 800+ Atmosferik ASTON MARTİN MOTORU uff 😀

Exhaust
Üye

Vulcan piyasası 1
S2k 2 bu ikisi acayip uçtular abi alınmaz yani.

thestig
Üye

Vti piyasası 3

Bilionera
Üye

Sadece s2000 değil bütün Honda piyasası uçuk.