Lamborghini, 3.215 birimlik rekor satış adediyle 2015 yılını kapatmanın gururunu yaşıyor.

Bu başarı ile Lamborghini’nin 2014 yılına ait 2.530 adetlik satış rekoru da kırılmış oldu. Böylece firma ilk defa 3.000 adedin üzerinde satış gerçekleştirdi ve bünyesine kattığı 30 personel ile de 2016 yılında daha da artabilmesi mümkün olan satın alma taleplerini karşılayacağının da sinyalini verdi.

Geçtiğimiz yıl Lamborghini, dev kadrosuna 150’den fazla montaj işçisi, tekniker ve uzman ekleyerek toplamda 1.300 çalışana ulaşmıştı. Önümüzdeki yıllarda da 500 personel, 80.000 metrekareden 150.000 metrekareye çıkarılan üretim bandında çalışmak üzere bu ekibe dahil olacak.

Bütün bu hazırlıkların aslında 2018 yılında üçüncü bir model olarak gelecek olan Urus’a zemin hazırlamak için olduğunu anlamak pek de zor değil. Şirketin CEO’su Stephan Winkelmann, yeni SUV’un aileye katılması ile satış adetlerinde 5.000 ile 6.000 arası bir artış olacağını tahmin ediyor.

PAYLAŞ
Önceki içerikHyundai Yeni i20 WRC sezona podyumla başladı
Sonraki içerikTofaş CNN International’da
Emre Girit

2000’li yılların başlarında, henüz çocukken E46 M3 ile başlayan otomobillere olan merakım, zamanla bir tutkuya dönüştü. Halen karakter sahibi otomobilleri yaşamayı ve yaşatmayı, otomobil kullanırken limitleri zorlamayı büyük bir keyifle devam ettiriyorum.

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Lamborghini’den rekor üzerine rekor"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
the_stig
Üye

Egale etmek eşitlemek demek bu arada. Fransızcadan dilimize geçmiştir. Rekoru egale edince rekora ortak olursun, rekoru kırmazsın. Görmüşken düzelteyim dedim, ukalalık olarak almazsınız umarım.

glasius
Üye

en çok yapılan anlatım bozukluklarındandır kendisi:) rekoru kırmak doğru olanı.

wpDiscuz