Lexus’un LF-LC Concept’i, Detroit Auto Show 2016’da yapılan tanıtımla, LC 500 model ismiyle hayat buldu. Firmanın gelecek tasarım dilini oluşturan bu model, 4 yıllık bir geliştirme sürecinin ardından karşımızda.

LC 500, concept tasarımından çok şey kaybetmeyerek, geniş krom kaplı ızgaraları ve L şeklindeki gündüz farlarıyla dikkatleri dış tasarımına topluyor. İç dizaynı, dışı kadar keskin olmasa da üzerine çalışılmış bir mühendisliği barındırıyor. Arabanın ağırlık merkezine mümkün olduğunca yakın yerleştirilen sürücü pozisyonuyla, sürücünün araçla arasındaki bağın artması amaçlanmış.

Arkadan çekişli bu yeni amiral gemisinde 467 beygir ve 527 Nm tork üreten 5.0 litre V8 motora, 10 ileri otomatik şanzıman eşlik ediyor. Ve böylece 4.5 saniye gibi bir sürede 100 km/h ulaşıyor.

Sözü fazla uzatmadan sizleri Lexux LC 500 Coupe ile baş başa bırakıyorum.

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Lexus, yeni amiral gemisini Detroit’te tanıttı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Onur Mutlu
Üye

Bu marka Toyota’nın lüks markası diye biliyorum. Toyota’da bir sürü patent var, eminim içlerinde en gelişmiş şanzımanlar da vardır ama şu anki üretim teknolojisiyle çok pahalı olabilir. Bu teknolojilerini lexus’ta kullanabiliyor çünkü lexus dediğim gibi lüks bir marka.

ozcengel
Üye

Ayrica bu haberde cok fazla teknik detay atlanmis !

ozcengel
Üye

10 ileri dsg rafa kalkmisken gelen 10 ileri Aisin sanziman haberi !!