Mehmet Şimşek’ten zorunlu trafik sigortası açıklaması

"Kasko ile zorunlu trafik sigortası birleştirilebilir mi veya kasko yapana zorunlu trafik sigortası yükümlülüğü kaldırılabilir mi, bu hususu çalışacağız."

4

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Orta Vadeli Program‘ın (2016-2018) açıklandığı toplantının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

“ZORUNLU TRAFİK SİGORTALARI KONUSUNU ÇALIŞACAĞIZ”

Zorunlu trafik sigortasına ilişkin soruya yönelik olarak Şimşek, geçmişte hasarı olan araç sahiplerinin trafik primlerinde yüksek bir artışın söz konusu olduğunu ifade etti. İkinci olarak bedeni hasarların tahmini konusunda belirsizlikler bulunduğuna işaret eden Şimşek, bunun da prim artışlarındaki diğer önemli bir faktör olduğunu söyledi. Şimşek, “Kasko ile zorunlu trafik sigortası birleştirilebilir mi veya kasko yapana zorunlu trafik sigortası yükümlülüğü kaldırılabilir mi, bu konu, bunlar yapısal bir çerçevede Hazine Müsteşarlığı tarafından çalışılır, biz de bu konulara bakarız. Dolayısıyla bu hususu çalışacağız diyelim bu aşamada” ifadelerini kullandı.

KIDEM TAZMİNATI

Kıdem tazminatına yönelik bir soru üzerine de Şimşek, “Kıdem tazminatı olsun, iş gücü piyasası reformunun tamamı olsun, bunlar hakikaten Türkiye için önemli reformlardır. Tabii ki bütün kesimlerle istişare içerisinde, elimizden geldiğince uzlaşma içerisinde bu reformları hayata geçirmek istiyoruz ama bu ülkede istihdamın artması lazım, bu ülkede bütün işçilerimizin kıdem tazminatı hakkının garanti altına alınması lazım. Ben bu konuyu bu çerçeveden görüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: NTV

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
vobcuserdarruyanrkdrarslnSalih Karaalioglu Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
serdarruya
Üye
serdarruya

15.000 tl değerindeki arabaya kasko sigorta yılda 1,500 tl yakın ödeme yapıyorum insaf…

vobcu
Üye
vobcu

olay surda adam 15 binlik arabayla 150 bınlık arabaya carpıyor sigortasının nosunu verıyor 1.500 az bıle kusura bakmayın itinalı ve saygılı surus yok benım aracımın parcası ucuz havasına ustune ustune gelenler var

nrkdrarsln
Üye
nrkdrarsln

5 milyarlık arabaya 1700₺ sigorta yaptıran var, insaf ya, bunlar insan değil, kafasına sıkmak lazım aslında.

Salih Karaalioglu
Üye
Salih Karaalioglu

Bakanı çok sevmeme, sözlerine güvenmeme rağmen yapılacak işin vatandaşa yarayacağını düşünmüoyorum. Şimdiden sigorta şirketleri ellerini ovuşturmaya başlamıştır bile. Ticari araçların zorunlu trafik sigortasına tavan fiyat getirdiniz, sigorta şirketleri acısını bizden çıkardı. Kazam olmamasına rağmen 2 katı fazla ödedim geçen seneye göre sigorta poliçemi. Aynı şirket aynı tas aynı hamam. Değişen sadece fiyat oldu. O yüzden bu konuda güvenim sayın kalmadı bakana.