İstanbul Elektrik Tranvay ve Tünel İşletmeleri(İETT) Genel Müdürlüğü, metrobüse alternatif olarak üç yeni ‘’otobüs hattı’’ açtı. İstanbullular yeni hatlar sayesinde Beylikdüzü- Kazlıçeşme (76K), Mecidiyeköy-Avcılar Metrobüs(76M) ve Mecidiköy-Kadıköy (120M) güzergahlarında metrobüse alternatif olarak otobüsle yolculuk yapabilecek.

Toplu ulaşımda İstanbulluların beklentilerini karşılamayı ve daha konforlu yolculuk imkanı sağlamayı amaç edinen İETT, yeni otobüs hatlarını hizmete sundu. Yolcu taleplerini göz önünde bulunduran İETT, yolcuların memnuniyetini karşılamak üzere 76K, 76M ve 120M numaralı hatları sefere koydu.

Tek biletle seyahat hizmeti

İstanbul’da toplu ulaşımı rahatlatan metrobüse ek olarak yeni otobüs hatlarının hizmete başlamasıyla hem yolcuların alternatif ulaşım seçeneklerinden faydalanması hem de metrobüs yoğunluğunun azalması hedefleniyor. Ayrıca İstanbullular bu sayede bu yeni hatlarda tek biletle seyahat etme imkanı bulacak.

Metrobüse alternatif yeni otobüs hatları

İETT, konforlu, hızlı, güvenilir ve diğer ulaşım sistemleriyle bağlantılı metrobüse alternatif olarak yeni otobüs hatları ekledi.

İşte İETT’nin yeni otobüs hat ve güzergahları;

HAT ADI HAT GÜZERGAHI

76K Beylikdüzü (Tüyap)-Kazlıçeşme: Tüyap-Beylikdüzü-Haramidere-Avcılar-Küçükçekmece-Sefaköy-İncirli-Veliefendi-Marmara Denizi-Kazlıçeşme

76M Mecidiyeköy-Avcılar Metrobüs: Mecidiyeköy Metrobüs-Çağlayan Yolu-Okmeydanı-Halıcıoğlu-Cevizlibağ-Şirinevler-Sefaköy-Küçükçekmece-Avcılar

120M Mecidiyeköy-Kadıköy: Mecidiyeköy Viyadük-Boğaziçi Köprüsü-Belediye-Söğütlüçeşme-Altıyol-Çarşı-Kadıköy

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Onur MutluOrmanci Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Onur Mutlu
Üye
Onur Mutlu

Üzgünüm ama İstanbul bir gün başınıza çökecek yani. Neden herkes orada yaşıyor? Tamam orası bir metropol de oranın düzenlemesini adam gibi yapmadılar ki. Bakın Tokyo’ya. İstanbul’dan çok daha küçük bir yer ama İstanbul’dan en az 2-3 kat daha fazla insan yaşıyor. Trafik var mı orda? Yok. Çünkü toplu taşıma sistemlerini adamlar önceden düşünüp ona göre yapmışlar. Biz şehirleşmede en geri ülkelerdeniz halen.

Ormanci
Üye
Ormanci

İstanbul’a ne yaparsan yap, yol yok yol… Bunun için de metro-raylı sisteme abanmak lazım. Başka türlü olmaz.