Avrupa’da lansmanlar ve projelerle dolu bir yılı geride bırakan Mitsubishi Motors, 2015 yılında yüzde 27 artışla yaklaşık 175 bin araç sattı.

Avrupa’da 5. Jenerasyon Yeni Mitsubishi L200 ve Yeni Mitsubishi Outlander’ın lansmanı, Baja Portalegre 500 Yarışı, 50.000’inci Outlander PHEV’in satılması gibi önemli kilometre taşlarıyla dolu bir yılı geride bırakan Mitsubishi Motors, 2015 yılında satışlarını da artırmayı başardı.

Avrupa pazarında (MME34* bölgesi- Rusya ve Ukrayna hariç) yüzde 27 oranında artışla 174.295 adetlik satış rakamına ulaşan Mitsubishi Motors, bölgedeki pozisyonunu güçlendirmeye devam ediyor. Mitsubishi Motors, böylelikle Avrupa’da satışlarını üst üste üç yıl boyunca artırmış oldu.

MME34 bölgesindeki genel ekonomik iyileşme ve Mitsubishi Motors’un pazarda iyi bir ilerleme kat ettiğini gösteren bu performans, şirketin üstün yakıt verimliliğine sahip B segmenti araçlarına ve SUV modellerine olan odaklanmasını haklı çıkartıyor. Mitsubishi Motors’un ‘Amiral gemisi’ konumundaki Outlander PHEV de Outlander hacminin %59’u ve markanın bölgedeki toplam satışlarının %18’ini sağlayarak öncü rolünü sürdürüyor.

Geçen yıl Avrupa pazarında en fazla satılan Mitsubishi modeli 52.294 adetle Mitsubishi Outlander olurken, 46.940 adetle ASX, 38.488 adetle Space Star ve Attrage, 22.251 adetle L200 onu izledi.

*MME34 bölgesi = 34 Pazar (Rusya ve Ukrayna hariç / L200 dahil)

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Mitsubishi Motors’un yükselişi"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Salih Karaalioglu
Üye

Allah Allah. Zarar açıklamamışlar mıydı? Hatta küçülmeye gidiyorlardı? Yoksa küçülmenin meyvesi mi bu? Ben anlayamadım. Şu ASX i insan gibi yenileseler, dışında kusur bulamıyorum da, içinin tasarımı bana göre berbat. Değiştirip sunsalar koşa koşa alırım. Kaç kere kapısından döndüm sırf şu b.ktan iç tasarım yüzünden. Dışı aşık ediyor ama..