Türkiye’nin lastiği Petlas, “Zorumuza Gitmez” mottosu ile Türkiye’nin farklı lokasyonlarında güçlü ve kalabalık bir ekip eşliğinde çekimlerini tamamladığı yeni reklam filmini tüketicilerinin beğenisine sundu. Lastik sektöründe dikkat çeken reklam kampanyasının startını ulusal televizyon kanallarında eş zamanlı yayınla veren Petlas’ın yeni çalışması Havas Worldwide tarafından hazırlandı.

Türkiye’nin lastiği sloganıyla yoluna devam eden, Türk lastik sanayisinin öncü şirketlerinden Petlas, “Zorumuza Gitmez” mottosu ile yeni bir reklam filmine imza attı. Beğeniyle karşılanan Petlas reklamlarına bir yenisini ekleyen marka, “Zorumuza Gitmez” temalı reklam çekimlerini 45 günlük ön hazırlık süreci sonrasında gerçekleştirdi. Türkiye’nin en doğusundan en batısına gidilerek gerçekleştirilen çekimler, 4 farklı şehirde 80 kişilik bir ekiple yapıldı. Özellikle reklam çekimlerinin bir kısmının yapıldığı Kars’taki çekimler oldukça zorlu şartlarda gerçekleşti. Karlı sahnelerin hazırlığı için – 25 derecelerde seyreden hava koşullarında 30 kamyon kar taşınarak reklam filmi çekimleri gerçekleştirildi.

Çekimleri toplamda 5 günde tamamlanan reklam filmi, drone kameralar da dâhil olmak üzere 3 farklı kamera ve birbirinden farklı açılar kullanılarak hazırlandı.

Künye:

Reklamveren: Petlas
Reklamveren temsilcileri: Serdar Işık, Alper Şahin
Reklam Ajansı: Havas Worldwide
Prodüksiyon: Anima İstanbul
Yönetmen: Aytuğ Üngör
Görüntü Yönetmeni: Burak Turan

Petlas Hakkında

1976 yılında kurulan, 1989 yılında da ilk lastiğini üreten Petlas, 2005 yılında itibaren üretimini Türk sanayiinin güçlü kuruluşlarından Abdulkadir Özcan A.Ş. (AKO) bünyesinde sürdürüyor. Bu tarihten itibaren fabrikadan yönetim politikasına, AR-GE çalışmalarından insan kaynaklarına her alanda markayı daha da ilerletecek adımlar atıldı. Petlas, 2.000.000 m²’lik alan üzerinde yer alan 350.000 m²’lik kapalı alana sahip fabrikada her türlü kara taşıtı lastiğin yanı sıra savaş uçağı lastiği de üretiyor. “Güvenli Lastik” kavramına büyük önem veren kuruluş, lastik-deney test merkezinde ürünlerini uluslararası standartlardaki testlerden geçiriyor. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 90’nın üzerinde ülkede satışa sunulan PETLAS, belirlediği vizyonu gereğince dünya pazarlarında, uluslararası markalaşma sürecinin gereği olan araştırma-geliştirme, teknoloji, üretim, yönetim ve pazarlama anlayışı ile yer alıyor ve her geçen gün pazar payını artırıyor.

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "‘O’na zorluk yok"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
emre6116
Üye

gerçekten mükemmel bi reklam kampanyası artık türkiye de de böyle işlevden çok duygulara seslenen reklam kampanyaları görmek bir reklamcı adayı olarak benim ufkumu açıyor

Onur Mutlu
Üye

O insanların hepsi halktan. Bir ünlü göremedim helal olsun. Gerçekten bu Petlas iyiyse lastiklerim eskidiğinde kış lastiği olarak bu markadan alıcam.

Özgür Güneş
Üye

Sen uçaklara lastik yap, oğlun CLA45 inde Pirelli kullansın, olacak iş mi?