Kamyonetlerin motorlarının verimli olmadığı herkes tarafından biliniyor. Fakat Ford bu algıyı değiştirecek büyük atılımlar yaptı. Standart donanım olarak sunulacak olan start/stop sistemi EcoBoost motorlara sahip  F – 150  serisinde 2017 yılında baş gösterecek.

Açıklamalara göre Raptor, 2.7 ve 3.5 litrelik iki adet EcoBoost motor seçeneğiyle gelecek. Start/stop özelliği ise kamyonet durduğu an otomatik olarak devreye girip motoru durduracak. Kamyonet 4 çeker modunda olsa bile bu özellik devreye girecek ve motora hiç bir zarar vermeden güvenli şekilde çalışacak.

Ford, yakıtta ekonomi yapmanın, insanların sürüş tarzlarına bağlı olduğunu söylüyor. Ayrıca şirket, start/stop sisteminin CO2 salınımını azaltacağına da değiniyor.

EcoBoost motor populasyonu gittikçe artıyor ve Ford, kamyonet serilerinin %60’ına start/stop sistemini standart donanım olarak verecek. F – 150 serileri Ford şirketinin, start/stop sistemini standart donanım olarak sunduğu, en büyük popülasyona sahip modeli olacak gibi gözüküyor.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
BedirhanC.furkankaya585597 Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
BedirhanC.
Üye
BedirhanC.

F serisi Türkiye’de olsa, o ızgaraları kartonla kapatırlar.

furkankaya585597
Üye
furkankaya585597

Amerika’da bu motorlara ekonomik diye bakıyorlar bizim ülkemizde olsa fazla yakar diye kullanamayız. Bu arabanın 6 litre civarında dizel motoru da olacak mı acaba?