Toyota Corolla 1.33 Life Test

25
11936

Can’lı testler giriş seviyesi Toyota Corolla ile devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

25 Yorum "Toyota Corolla 1.33 Life Test"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
memurr
Üye

bu aracı test etmiştim.
yalıtım namına sıfır.
plastik kalitesi vasat. özellikle ön kapı içleri ve arka kapı içleri plastikleri farklı. arka kapı içleri geri dönüşüm malzemesi bile bundan daha kaltelidir. eliniz değse bile plastik soyuluyor. tırnak yüzük vs demiyorum bile.
o yüzden honda civic tercih edildi..

enpisagor
Üye

Yalıtım biraz zayıf tabii, ama malzeme kalitesi sınıf ve fiyatına göre bence kabul edilebilir düzeyde.

ufukk
Üye
Araçlarda önceliğim konfor ve güvenliktir. Performans benim için 2. plandadır. Sakin kullanırım, kimseyle kapışma gibi bir derdim olmaz. Bu açıdan bakınca B segmenti araç fiyatına Corolla 1.33 almak çok mantıklı görünüyor. Ama pratikte işler öyle yürümüyor, bugüne kadar 2 kez “bana yeter” diyerek düşük güçlü araç aldım ve iki kez büyük pişmanlık yaşadım. Ne kadar sakin kullanırsanız kullanın, düşük güçlü araç insanı canından bezdirir. Çünkü yüksek güç günlük kullanım da da gerekli; her şeyden önce konfor açısından gerekli. Daha az vites düşürür, daha homojen ve rahat hızlanır. Bunun dışında araçta 4-5 kişi olduğunda aracın çekişi sıkıntıya düşürmez. Yazın klima açmaya… Read more »
enpisagor
Üye

Performans olması elbette istenir ancak abartıldığı kadar da hantal olduğunu düşünmemekteyim, fiyat göz önüne alınca kabul edilebilir gibi, tabii 0,3 cc için fazla vergi vermek sinirlerinizi yıpratmaz ise.

fatihaydemir
Üye

Geçenki test videosunu eleştirmiştim hanımefendinin az konuştuğundan ötürü bu test hakikaten hem öğretici hemde eğlenceli olmuş yorumları okuyup dikkate aldığınız için teşekkür ederim. Devamını bekliyoruz kolay gelsin 🙂

enpisagor
Üye

Ilginize çok teşekkür ederim, elimizden geldiğince yorumlara dikkat etmeye çalışıyoruz, yapıcı yorumlar için ekstra teşekkür ederiz.

hakan_a
Üye

her şey beklentiyle ilgili. kimi araç iyi yürüsün der gerisine aldırmaz. kimi az yaksın der, kimi geniş olsun, kimi donanım arar. ama şu kesin 50-55 bin liraya corolla alıyorsun, motor abartıldığı gibi kötü de değil.evet özellikle dik rampalarda devir ve çekiş sorunlarıyla karşılaşmak can sıkıcı olur. ama genelde şehir içi kullanan, düz bir şehirde yaşayan biri için de öyle berbat bir motor filan da değil 1.33 toyota motor. benzer motor pek çok araçta kullanılıyor.ne istediğini bile, sakin kullanan, genelde şehir içi kullanan biri için çok ciddi manada çeldirici bir fiyata gayet iyi bir otomobil.

ueb
Üye

toyota ve honda ellerinde kalan atmosferik motorları bitirdiler bu yıl ikisi de turbo benzinli ve 1,6 dizellere geçiyorlar…en akıllısını nissan yaptı 2008 yılında renaulttan 1,5 dizel motor aldı ve 2013 de 1,2 turbo benzinli aracı sürdü piyasaya…

enpisagor
Üye

Bu halka yaradı, b sınıfı parasına c sedan araç aldılar, ayrıca LPG tam uyumu ile ileride ikinci elde kar getireceği düşüncesindeyim, hatırlarsanız golf 6 hitler motor trendline 36 bin liradan satılmıştı sıfır km, şimdi 45 ten aşağı isteyen yok ve hala satılıyor.

wpDiscuz