Hepimiz arabaları seviyoruz ancak bununla beraber gelen külfetler de birçoğumuzun canını fazlasıyla sıkıyor. İşte karşınızda günlük hayatta karşılaştığımız sinir bozucu durumlar.

Siz de trafikte karşılaştığınız en sinir bozucu durumu yorumlarda yazmayı unutmayın !

Arabanızda Sevmediğiniz Müziklerin Açılması

ezgif.com-gif-maker

Arkadaşınızın canı sıkkın, almışsınız onu tur atıyorsunuz. Aldı aux’u başladı damar şarkılara. Hiç de dinleyesiniz yoktur ama birşey de diyemezsiniz.

Kırmızı Işığın Yanmasına daha 20 saniye varken Dolmuşların yolcu beklemek için durmasıYeşil ışık

Bekleme yapma ticari ! Yolun ortasında bekleme yapma ! Tamam ekmeğinin peşindesin ama sevgili abim, okula, işine yetişecek insanlar da var değil mi ?

Konsolda İstediğin Tuşa Bir Türlü BasamamakAradığın radyoyu bir türlü bulamamakOtoyolda yola konsantire olmuşsunuz gidiyorsunuz. Klimayı kısacaksınız ama bir türlü istediğiniz tuşa basamıyorsunuz. Şahsen aynı şey benim adıma radyo konusunda başıma geliyor.

Hayalinizdeki Arabanın Yanınızdan Adeta Süzülmesi t7uıj76y

Odanıza o kadar posterlerini asmışsınız. İlan sitelerine girip gün aşırı yeni ilanlara bakıyorsunuz. Motorun her detayına kadar biliyorsunuz. Çünkü o sizin hayalinizdeki araba. Yolda yürürken yanınızda bir anda geçiyor. İçiniz çız ediyor. Hele bir de kullanan kişiyi görünce daha bi acır insanın içi.

Egzos Sesleri Arka Mahalleden Duyulan Arabar

ezgif.com-optimize(2)

Egzos sesinin güzelinin başımız üzerinde yeri var ama mahalleyi ayağa kaldıran o egzoslar var ya.. Bazı motorcular da yapıyor. Aşağıdaki caddeden geçse bile sesi kulağınızda yankılanıyor. Yanlış..

Yol Üstünlüğü Tanımayan Sürücülerezgif.com-optimize

Genelde ticari araçların dikkat etmediği bir konu. Aniden yola çıkmalar, üzerine sürmeler, hiç durmadan kavşak dönmeler.. Gerçekten insanı çileden çıkartabiliyor.

Lüzumsuz Telefonla Konuşanlar

ezgif.com-optimize(1)

Araç kullanırken telefonla konuşmak dikkat dağıtan faktörlerin başında geliyor. Hepimizin başına gelmiştir kavşakda üzerinize süren biri çıkar ve bir bakmışsınız telefonla konuşuyor. İnsan ayrı bir sinir olur o anda.

Sis Farları Mütemadiyen Açık Gezenler

sis1

Her fırsatta söylemeye çalışıyoruz. Sis farı açınca daha çakal olmuyorsunuz maalesef. Yapılan tek şey arkadakinin retinasına işkence oluyor. Hele bide trafikte önünüzde kaldıysa başlayın küfür düşünmeye.

Işık Yandıktan 0.35 Milisaniye Sonra Kornaya Basanlar

23g4

Tebrikler! Rekoru kırdınız ! Yeşil ışık bile yanmadan, sarı ışığı gördükten sadece 0.35 milisaniye sonra kornaya basıp öndeki araçtan küfür yemeyi başaran en hızlı kişi oldunuz.

Selektörü Abartan Ticariler

200756757

Her fırsatta eli selektöre giden ticariler, yapmayın. İnsan üstüne alınıyor yolcuya mı bana mı yapıyor diye. Korna çalmaktan iyidir tabi o da ayrı konu.

Ayarsız Farlar

56

Gözünü kısa kısa adeta Çinli olur insan. Tam karşıdan sanki göz bebeğine ateş ediyorlarmış gibi. Gözün yaşlanır, önünü göremezsin. Anlayamazsınız..

Emniyet Şeridini Gereksiz Kullananlar

h5wj

Diğer insanları salak yerine koymak değil de nedir bu ? O kadar kişi trafikte bekliyor sen neden böyle yapıyorsun ? Tabi ki acil durum da kullanılmasından bahsetmiyorum. Yapılış amacı o zaten. Ama o lüzumsuz kullananlar var ya..

Kısacık Mesafeyi 45 dakikada Gidebildiğini Fark Etmek

kısa mesafeTrafiğinde bir adabı olmalı. O nasıl bir kitlenmedir. Debriyaja basmaktan ayak titremeye başlar. Sinirler gerildikçe gerilir. Bir bakmışsın evinden sadece birkaç kilometre uzaktasın ama bir saat geçmiş.
(bkz : Yağmurlu bir cuma günü iş çıkış saatinde İstanbul )

Arkasından Ozonu Delicek Kadar Duman Atanlar

ezgif.com-optimize

Bazı araçların arkalarından sanki egzos dumanı değil fabrika dumanı çıkıyor. Stage 5 chip midir yoksa eskilikten midir bilinmez. Ancak öyle bir araç önünüzde giderken keyfiniz kaçabilir. Hele bide camınız falan açıksa yandınız.

Kasten Yol Vermeyenler

yol

Hani olurya hız sınırının olmadığı yerde en sol şeritten 70-80 ile giderler. Kimseye de asla yol vermezler. Son çare sağdan geçmeye çalışırsınız bu seferde gaza basarlar. Kötü niyetli kişilerden bahsediyorum anlayacağınız.

Sigara Tuttuğu Elini Omuzuna Kadar Dışarı Çıkaranlar

sigara

Sigara içen biri değilim. Bu işler hakkında çok bilgim olmasa da sigarayı o kadar dışarı çıkarmak itici geliyor. Sanki o kolu bir kamyon alıp götürecemiş gibi. Tehlikeli de..


Sırada, trafikte bizi mutlu eden şeyler var. Görüşmek Üzere !

ezgif.com-optimize(1)

Kimler Neler Demiş?

36 Yorum "Trafikte sinir olduğumuz şeyler"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Ekremm
Üye

ana yola çıkmak için, sinyal vermeden yavaş yavaş gelen aracın geçmesini beklerken meğerse dönmesini izlemek. Arkasından gittiğimiz arabanın pat diye gene sinyal vermeden dönmesi. Kısacası sinyal vermeyi gerek duymayan sürücüler 🙂

uzluercan
Üye

sol şeritte 60’la gidip dünyayla olan bağlantılarını kesenler

İstanbullu
Üye

Yolda yavaş sürenlere , arkadan sellektör yakıp “Yürü be” diyenlere sinir oluyorum.

unspoken
Üye

ışığı beklemeyip yola atlayan yayalar…

cem
Üye

Sol şeritten giden büyük vasıtalar, haksız olduğu halde el kol hareketi yapıp sabır sınayanlar ve mor,mavi türev xenon takanlar ek olarak arka sisi açık gezenler.. birde kaynakçılar