Dizel motorlarında salınımda hile yapmasıyla gündeme gelen Alman üretici firması Volkswagen’in 2.0L TDI motorlarda değişim yapma isteği California Hava Kaynakları Kurumu (CARB) tarafından reddedildi.

CARB, Volkswagen’in motorlarda değişim yapmak için yeteri düzeyde araştırma yapmadığını ayrıca değişimlerden sonra araçların yeteri düzeyde performans vermeyeceği fikrini savunuyor.

California Hava Kaynakları Kurumu Başkanı Mary D. Nichols; ” Volkswagen emisyon testleri için hileli bir yol seçmeyi tercih etti ve bunu da ört pas etmeye çalıştı. Sonuç olarak binlerce ton azot oksit gazı atmosfere karışarak California halkına zarar verdi. Bu durumdan ötürü düzeltme kararına karşıyız.” şeklinde açıklama yaptı.

Değişim olayı 2009-2015 2.0L TDI motorları kapsarken, 3.0L TDI V6 motorlar için 2 Şubat’a kadar da değişim programının başlaması hedefleniyor.

PAYLAŞ
Önceki içerikGLC Coupe casuslara yakalandı
Sonraki içerikAston Martin DBX modelini Makedonya’da üretebilir
Mehmet Önge

Gençliğinin baharında, Pamukkale Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği bölümünde okumaya çalışan bir kardeşinizim ben de. Çok değil yaklaşık 10 sene önce babamın aldığı 2000 Megane’la başladı araba tutkum. 2 yıl önce Youtube’da şans eseri And abinin videosuyla ailenin sanal üyesi oldum. Ailesinin gerçek üyesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyorum.

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Volkswagen’e ret"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
AO
Üye

Amerika da otoriteyi kandırmak veya buna yeltenmek büyük suçtur. WV boyle bir işe kalkışması başlı başına büyük hatadır koskoca firmanın bunu öngörmesi gerekirdi.

meego
Üye

beter olsunlar

Özgür Güneş
Üye

Amerikalılarda çok acımasız ha

wpDiscuz