Dizel motorlarında salınımda hile yapmasıyla gündeme gelen Alman üretici firması Volkswagen’in 2.0L TDI motorlarda değişim yapma isteği California Hava Kaynakları Kurumu (CARB) tarafından reddedildi.

CARB, Volkswagen’in motorlarda değişim yapmak için yeteri düzeyde araştırma yapmadığını ayrıca değişimlerden sonra araçların yeteri düzeyde performans vermeyeceği fikrini savunuyor.

California Hava Kaynakları Kurumu Başkanı Mary D. Nichols; ” Volkswagen emisyon testleri için hileli bir yol seçmeyi tercih etti ve bunu da ört pas etmeye çalıştı. Sonuç olarak binlerce ton azot oksit gazı atmosfere karışarak California halkına zarar verdi. Bu durumdan ötürü düzeltme kararına karşıyız.” şeklinde açıklama yaptı.

Değişim olayı 2009-2015 2.0L TDI motorları kapsarken, 3.0L TDI V6 motorlar için 2 Şubat’a kadar da değişim programının başlaması hedefleniyor.

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
3
0
0
 
3
AOmeegoÖzgür Güneş
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
AO
Üye
AO

Amerika da otoriteyi kandırmak veya buna yeltenmek büyük suçtur. WV boyle bir işe kalkışması başlı başına büyük hatadır koskoca firmanın bunu öngörmesi gerekirdi.

meego
Üye
meego

beter olsunlar

Özgür Güneş
Üye

Amerikalılarda çok acımasız ha