Mercedes-Benz, yeni E Serisi’ni Detroit’te tanıttı. Bu ayın başında pek çok fotoğrafı sızdırılan E Serisi’nin tasarımıyla ilgili ortada soru işareti kalmamıştı, tanıtımdan sonra tek fark otomobilin canlı fotoğraflarını görebilmek oldu. E Serisi, büyük ızgarası ve arkaya doğru uzanan farlarıyla C ve S serileriyle arasındaki benzerliği saklamayan bir tasarıma sahip. Otomobille ilgili ilginç bir detay ise, donanım seviyesine göre 3 farklı ön ızgara tasarımı sunulacak olması.

İç mekanda önceki modele göre büyük gelişmeler mevcut. En üst modelde otomobile S Serisi’ndekilere benzer 2 büyük ekran, dokunmatik kontrollere sahip bir direksiyon ve Burmester 3D surround ses sistemi gibi donanımlar ekleniyor.

Daha etkileyici olan kısım ise güvenlik ve yardım donanımları. E Serisi, Drive Pilot adı verilen yarı otonom bir sistemle piyasaya sürülecek. Drive Pilot, otobanda otomobili 210 km/s hıza kadar kullanabilecek. Remote Parking Pilot adlı bir sistem ise, otomobilin uzaktan park edilebilmesini sağlayacak.

Otomobil Avrupa’da ilk etapta 2 litrelik turboşarjlı ve 184 HP güce sahip benzinli üniteye sahip E200 ve 195 HP’lik 2 litre dizel E220d olarak piyasaya sürülecek. ABD’de ise yine 2 litre turbo benzinli bir model sunulacak ve Avrupa’dan farklı olarak bu model 241 HP’lik bir güce sahip olacak. 241 HP’lik benzinli model, yalnızca 9 ileri otomatik şanzımanla alınabilecek.

Kimler Neler Demiş?

9 Yorum "Yeni Mercedes-Benz E Serisi tanıtıldı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
sefa
Üye

Keske dizel oldugunu belirtmek icin d yazmasaydi eskisi gibi sag tarafta cdi yazsaydi

Renard
Üye

C serisine aşırı benzerliği gözü tırmalıyor. Rahatsız oldum

glasius
Üye

C ve S serisi olmasa tek başına baktığında aslında tasarım olarak derli toplu ve Mercedes köklerine sadık bir araç.

mehmettkantaci
Üye

içindeki ekran hojdur ama dışı senin içi benim ya kısaca

ceyhansuyu
Üye

güzelim tasarımı bozdular bakalım yeni 5 serisi nasıl olacak.