Yeni Mercedes-Benz E Serisi tanıtıldı

Abisine ve kardeşine benzerliğini gizlemiyor

9
3459

Mercedes-Benz, yeni E Serisi’ni Detroit’te tanıttı. Bu ayın başında pek çok fotoğrafı sızdırılan E Serisi’nin tasarımıyla ilgili ortada soru işareti kalmamıştı, tanıtımdan sonra tek fark otomobilin canlı fotoğraflarını görebilmek oldu. E Serisi, büyük ızgarası ve arkaya doğru uzanan farlarıyla C ve S serileriyle arasındaki benzerliği saklamayan bir tasarıma sahip. Otomobille ilgili ilginç bir detay ise, donanım seviyesine göre 3 farklı ön ızgara tasarımı sunulacak olması.

İç mekanda önceki modele göre büyük gelişmeler mevcut. En üst modelde otomobile S Serisi’ndekilere benzer 2 büyük ekran, dokunmatik kontrollere sahip bir direksiyon ve Burmester 3D surround ses sistemi gibi donanımlar ekleniyor.

Daha etkileyici olan kısım ise güvenlik ve yardım donanımları. E Serisi, Drive Pilot adı verilen yarı otonom bir sistemle piyasaya sürülecek. Drive Pilot, otobanda otomobili 210 km/s hıza kadar kullanabilecek. Remote Parking Pilot adlı bir sistem ise, otomobilin uzaktan park edilebilmesini sağlayacak.

Otomobil Avrupa’da ilk etapta 2 litrelik turboşarjlı ve 184 HP güce sahip benzinli üniteye sahip E200 ve 195 HP’lik 2 litre dizel E220d olarak piyasaya sürülecek. ABD’de ise yine 2 litre turbo benzinli bir model sunulacak ve Avrupa’dan farklı olarak bu model 241 HP’lik bir güce sahip olacak. 241 HP’lik benzinli model, yalnızca 9 ileri otomatik şanzımanla alınabilecek.

Yorum Yaz

9 Yorum "Yeni Mercedes-Benz E Serisi tanıtıldı"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
sefa
Üye
sefa
9 ay 5 gün önce

Keske dizel oldugunu belirtmek icin d yazmasaydi eskisi gibi sag tarafta cdi yazsaydi

Renard
Üye
Renard
9 ay 5 gün önce

C serisine aşırı benzerliği gözü tırmalıyor. Rahatsız oldum

glasius
Üye
glasius
9 ay 6 gün önce

C ve S serisi olmasa tek başına baktığında aslında tasarım olarak derli toplu ve Mercedes köklerine sadık bir araç.

mehmettkantaci
Üye
mehmettkantaci
9 ay 6 gün önce

içindeki ekran hojdur ama dışı senin içi benim ya kısaca

ceyhansuyu
Üye
ceyhansuyu
9 ay 6 gün önce

güzelim tasarımı bozdular bakalım yeni 5 serisi nasıl olacak.

wpDiscuz