Yüzlerce otomobil tutkunu ve potansiyel E segmenti müşterisi yepyeni Mercedes-Benz E Sınıfı’nın tanıtımı için 2016 Detroit Auto Show’u bekleyedursun, internet aleminin derinliklerinde bir grup modelin fotoğraflarını sızdırdı bile.

Casus fotoğraflar, spekülatif çizimler, resmi ipuçları derken anasayfamızı bolca meşgul eden 2016 E Sınıfı’nın dış görünümü sonunda gözlerimizin önünde. Alman Auto-Presse ekibinin sızdırdığı resmi görsellere baktığımızda, daha büyük bir C Sınıfı ya da daha küçük bir S Sınıfı olarak tanımlayabileceğimiz bir tasarımla karşılaşıyoruz.

Mercedes ürün gamının diğer tüm modellerinde olduğu gibi ön yüzün tamamını işgal eden devasa ızgara, arkaya doğru uzanan farlarla çevrelenmiş. Tampondaki iki büyük hava girişine ise altta şık bir lip eşlik ediyor.

Arkaya ilerlediğimizde ise LED aydınlatmalı stop grubunun arasındaki krom çıta ve çift çıkışlı egzozlar dikkati topluyor.

Sızdırılan içerikte yalnızca fotoğraflar da bulunmuyor. Alman basınındaki raporların geri kalanına baktığımızda premium sedan modelin 4922 mm (193.8 inç) uzunluğa ve 0.23 değerinde oldukça başarılı bir sürtünme katsayısına sahip olduğunu görüyoruz.

Piyasaya ilk sürüldüğünde yeni geliştirilen 2.0 litrelik dizel üniteden güç alacak 2016 E Class, bu motor seçeneği ile 195 HP (145 kW) maksimum güç üretebilecek. E220d versiyonunda karşımıza çıkacak bu motor seçeneği 100 km’de ortalama 3.9 litrelik (60.3 mpg) yakıt tüketimine sahip olacak. E200 ismine sahip 2.0 litrelik turboşarjlı benzinli motorun ise söylentileri devam etse de henüz teknik detayları bulunmuyor.

Benzinli ve dizel motor seçeneklerinin ardından E350e plug-in hibrit versiyonu bizleri karşılayacak. 2.0 litrelik turbo benzinli motor ile bir elektrik motorunu birleştirerek 279 HP (208 kW) toplam güç çıkışına ulaşacak bu kombinasyon heyecan uyandırıyor. Dizel motor ailesinin geri kalanında 150 HP (112 kW) ve 258 HP (192 kW) güçlerinde iki yeni seçenek karşımıza çıkacakken, benzinli tarafında 183 HP’den (136 kW) 333 HP’ye (248 kW) kadar uzanan güçlere sahip motor seçenekleri bulunacak.

2016 Mercedes-Benz E Sınıfı hakkında çok daha fazla detayın yakında duyrulması bekleniyor. Bizi takip etmeye devam edin.

Kimler Neler Demiş?

34 Yorum "Yeni Mercedes-Benz E Sınıfı sızdırıldı!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
AO
Üye

C serisi ile S serisini ayırt etmek neredeyse imkansız ancak dibine kadar girince anlaşılıyor. Sanırım bunu farklılaştırmak için S serisine bu sene içinde makyaj yapacaklar. Yeni S serisine devlet gürühü dışında pek bir talep yok gibi, bunda hem tasarımın eski kasaya göre daha zayıf kalması hemde neredeyse giriş segmentindeki araçla bire bir aynı olmasının psikolojik etkisi var.

batuhanuslu
Üye

tamam kasalar arası çizgiler taşınabilir seri devamlılığı için.Ama sadece araç ölçülerini değiştirerek yeni kasa diye sürülmesi saçma.Mercedes in artık yeni kasalarını dört gözle beklememizin, kamuflajlı araç fotoğraflarını takip etmemizin bir anlamı kalmadı. Seri başında çıkardıkları yeni dizaynı görün geri kalan serilerin nasıl olacağını anlamak için paintte büyültüp küçültün arabayı.

HusoRX7
Üye

Her markada benzerlik mevcut ama mercedes bu işi çok abartmış

AO
Üye

Tek kelimeyle yazık olmuş. E kasa her zaman farklı olurdu daha önce demek ki artık tasarım üretme konusunda ciddi sıkıntı var firmada.

Yellowolf
Üye

Markalar artık belirli bir concept tasarımından yola çıkarak yapıyorlar işlerini bunu çoğu bildiğimiz marka yapıyor. modelleri hep birbirine benziyor uzaktan baktığınızda modelin değil markanın vurgusu yapılıyor. bmw 1i de görseniz 7yi de görseniz veya x5 diyorsunuz ki bu bmw, audi vs vag grubu zaten al birini vur ötekine poloyu da görseniz passatı da görseniz uzaktan diyorsunuz ki bu vw, mazda 6 ve 3ü önden şahsen ben ayırt edemem çalışmam lazım. ama MB bokunu çıkartmış artık kabul etmek lazım