High Front Volvo S90 Mussel Blue

Yeni S60’ın nasıl olacağıyla ilgili çok net bilgiler yok ancak S90’ın ayak izlerini takip eden lüks bir tasarıma sahip olması bekleniyor. Yani yumuşak kıvrımlara sahip ve opsiyonel olarak ‘Thor’s Hammer’  led farlarıyla donatılabilecek şık bir sedan hayal edebiliriz.

Volvo Kuzey Amerika CEO’su Lex Kerssemakers ayrıca yeni nesil S60’ın kısa ve uzun olmak üzere iki farklı dingil mesafesi ile sunulmaya devam edeceğini doğruladı ve uzun dingil mesafesine sahip olan versiyonun bugünün S60’ından daha popüler olacağını beklediğini “Amerika Birleşik Devletleri’nde daha fazla boşluğa kimse hayır demez.” sözleriyle belli etti.

Yeni nesil S60’ın bugünkü modelden daha modern olması bekleniyor. Resmi bir şey yok ama S60’ın donanımsal olarak üst seviyedeki türevlerinin S90 ve XC90’da kullanılan 9.3 inçlik Sensus bilgi ve eğlence sistemiyle donatılması bekleniyor. Aynı zamanda aracın yarı otonom sürüş teknolojisine sahip olması da beklenenler arasında.

volvo eğlence sistemi

Motor seçenekleri henüz doğrulanmadı ancak duyumlara bakılacak olursa yeni S60 yaklaşık 250 beygir gücüne sahip dört silindirli 2.0 litrelik bir turbo motor da dahil olmak üzere motor kompartmanında bir çok farklı seçeneğe sahip olacak. Ayrıca bir plug-in hibrid versiyon ve muhtemelen giriş seviyesi bir modelle birlikte gelecek üç silindirli turbo bir motor da görebiliriz.

Tabi ülkemizdeki gibi motor hacmine göre vergi vermeyen otomobil tutkunları doğal olarak daha güçlü bir motor arayışında olacaktır. Volvo bu kullanıcılarının yeni S60’ı 300’den fazla beygir gücü üreten dört silindirli, turbo beslemeli ve süperşarjlı bir motor ile de sipariş etmesine imkan tanıyacak.

 

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "Yeni Volvo S60 2017 ya da 2018’de"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Bülent
Ziyaretçi

Volvo kaliteli bir araç ama S60 rakipleri karşısında çok yaşlı ve eski kalıyor. S60’ın ilk nesli 2001 yılında tanıtıldı 2010 yılında ise 2.nesli tanıtıldı ve 2013 yılında da makyajlandı. S60 çok güzel bir araç fakat çok eski. Volvo S60’ı yenilemek için daha neyi bekliyor acaba?

Emre
Ziyaretçi

Volvo artık S60 konusunda birşeyler yaparsa çok mutlu olacağım. S60’ın yenilenme zamanı, geldi de geçiyor. Volvo ya S60’ın yeni kasasını çıkarsın ya da S80’de yaptığı gibi S60’ın yerine yeni bir model çıkarsın. S60 artık miladını doldurmuş bir model haline geldi ve S60 rakipleri karşısında çok yaşlı kalıyor. Bkz: S80 yerini varisi S90/V90’a devretmişti

Burak
Ziyaretçi

Volvo çok sevdiğim ve saygı duyduğum bir marka. Volvo’nun son yıllardaki tasarım anlayışını çok beğeniyorum. S60 2010 yılında çıktı 2013 yılında ise makyajlanmıştı. Volvo S60’ı yenilemek için çok geç kaldı S60 hem tasarımıyla, hem malzeme kalitesiyle, hem de motor ve performansıyla rakiplerinin çok gerisinde kaldı. S60’ın rakipleri ise yenilendi, makyajlandı. Volvo modellerini birbir yenilemeye devam ediyor eminim bir değişim de S60 da olacaktır

Regionella
Üye

Çok şık bir araç. Civic sedan’dan sonra bu araca geçebilirim.