(2009) Mitsubishi Lancer 1.5 Inform

Yine boş+boş

11

Ankaralı editörlerimizden Lancer incelemesi

11
Kimler Neler Demiş?

avatar
6 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
cnkakyzOnur MutlucgrknsersabahÖzgür Güneş Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
cnkakyz
Üye
cnkakyz

Mitsubishi’nin araçları beklemediğim kadar iyi yol tutuşa ve frenlemeye sahip. Aynısını Coltta yaşadım bu özellikler Colttada iyiydi, bunu Mitsubishi’nin Ralliart teknolojilerine bağlıyorum alt yapısı sağlam araçlar üretiyorlar.

Onur Mutlu
Üye
Onur Mutlu

O gittiğiniz ‘yeni’ yolda bir sürü radar var. Umarım ceza yememişsinizdir. Arka arkaya hepsi habersiz yani. Annem onlara yakalandı. Ben de kullanıyordum o yolu bazen şimdi çok az kullanıyorum.

coskunserce
Üye
coskunserce

Gelelim eksilerine: -Konfor: Muadillerine göre süspansiyon konforu konusunda zayıf. Süspansiyonların tabiri caizse yaylanmasında sorun yok. Ancak yoldaki küçük bozuklukları içeri yansıtıyor. Arka koltukların minderleri yetersiz. Testteki yorumun aksine ben ön koltuklarını çok rahat buluyorum. Belki makyajda güncelleme gelmiştir. Yol sesi konusunda zayıf. Ancak motor sesi yalıtımı makyaj ile gekiştirilmişti. Motor sesi yalıtımı iyi. Ayrıca motor sesi çok güzel, devir çevirmekten hoşlanıyor insan. -Benimki daha dolu donanım olan İnvite’dı ancak yineden donanım eksikleri var. Yalnız Mitsubishi’nin bize yaptığı müthiş bir güzellik var, Aracın elektronik sistemi (ETACS) bütü araçlarda standar olarak monte edilmiş. Örneğin İnvite donanımda eksik olan hız sabitleyici mi taktırmak… Read more »

cgrkn
Üye

Ön koltuklarda durum şu; ben çok minyon biri sayılmam ancak koltuklar fazla geniş ve yanal destekleri yoktu yani performanslı kullanımlarda araç içinde savruluyorsunuz. Bu biraz rahatsız ediyor.

coskunserce
Üye
coskunserce

2011 1.6 Invite modelini 2 sene kullandım. Kendimce artılarını sıralayayım: +Motor. 2011 yılında Lancer makyaj gördü ve 4A91 kodlu 1.5 109 bg motor, 1.6 117 bg motor ile güncellendi. Yakıt tüketimi şehir içi: 7.4, Şehir dışı: 4.7, Karma: 5.7 lt. Gördüğünüz gibi testi yapan arkadaşların belirttiği yakıt ekonomisi, yeni motor ile çok daha iyi noktalara taşınmış ve 8 bg lik güç artışı var. 0-100 değeri 10.7 sn. Bu arada Mitsubishi katalog yakıt verilerinde müşterisini kesinlikle yanıltmaz. Bu değerler benimde kullanımda bizzat gördüğüm değerler. Yani motor kesinlikle ekonomide dizelleri aratmıyor. Yani bu aracı en büyük rakibi Civic’in aksine LPG’siz çok rahat… Read more »

sersabah
Üye
sersabah

artık atmosferik araçlar çok cılız kaldı günümüzde, alıştık vites düşürmeden sollamalara rampa çıkarken basmalara. Turbo bi motoru olsa belkide alacağım tek araç ancak nedense üretimden çekilmeye başladı. Yeni civic çok iddalı gelecek ama tipini iyice bozmuşlar gibi sanki

sersabah
Üye
sersabah

1.Tam dedim ki \”laaaan orda radar oluyor\” ama burda demenin bi faydası olmuyor tabi 🙂
2. Videoya yol tutuş ve fren performansı ile başlamanız videoyu cazip hale getirmiş, ortalarada bi aksiyon serpiştirseydin çok daha güzel olacaktı.
3. Aksarayın orada fazla oynaştığınızda tadınızı kaçıracak bazı abiler damlayabiliyor, aman diyim 🙂
4. Bakım fiyatlarını falan paylaşmanız muazzam bir artı bence.
Elinize sağlık,devamını bekliyoruz 🙂