Otomobil medyasında öten bir boruya sahip olan WCF, ayrıca 2018 yılında piyasaya çıkacak yeni 3 Serisi’ni yakalayabilen casus fotoğrafçılara da sahip.

Iskandinavya soğuğunda test edilirken görüntülenen prototipler halen büyük bir kamuflajla örtülü. Buna nazaran yoğun bir çalışma sergileyen mühendisler, G20 kasa kodlu yeni 3 Serisi’ni bir sene içerisinde hazır hale getirmeye çalışacak.

Eğer prototipin tasarımından söz etmemiz gerekirse, makyajlanmış karoser olan F30’dan izler taşıyan yeni jenerasyon, BMW’nin böbrek büyütme operasyonuna girerek ön tarafını nerdeyse bir 5 Serisi kadar genişletmiş.

Egzoz kısmına bakılırsa, elde edilen ipuçlardan modelin 340i olduğu tahmin edilirken, halen kesin bir şey söylenemiyor.

Dış tasarımın aksine alt yapı olarak gelişmesi beklenen seri, en büyük adımını geçen yıl 7 Serisi’nde gerçekleşen CLAR platformuna geçerek atacak.

Araç muhtemelen 1 Serisi Sedan’la mukayese edilmemesi için boyutlarını büyütecektir. Ancak bu durum modelde ağırlık tasarrufu gereksinimi ortaya çıkarır ki burda da az önce bahsettiğimiz CLAR platformu devreye giriyor.

Biz de dahil olmak üzere medyanın başta gelen editörleri tarafından yapılan tahminlere göre yeni 3 Serisi 2017’nin ikinci yarısında gözler önüne sürülecekken, adres olarak Eylül’deki Frankfurt Motor Show işaret edilmiş.

2018’in Mayıs ayında da plazalarda yerini alması beklenen modelin, Touring versiyonunun biraz daha geç kalacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "3 Serisi hala soğuklarda geziyor!"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
ibougur
Üye

Arka stoplar böyle olur inş ferrari gibi

Yellowolf
Üye

Onlar sadece kamuflaj aydinlatma trafige cikabilmek icin

Onur Mutlu
Üye

Seni üzmek istemem ama onlar sadece prototip farlar. Daha araba 2018’de yola çıkacak. Farlarına baktıysanız eğer gerçek bmw farı değiller.

wpDiscuz