Geçtiğimiz günlerde Acura’nın sitesinde satışa sunulan NSX, bu kez yüksek performanslı versiyonu Type-R ile karşımızda.

Markanın çalışanlarına Type-R farkı sorulduğunda, standart NSX’e göre gücünü ikiye katlayacağını belirttiler. Peki bu güç takviyesi nasıl gerçekleştirilecek?

Hibrid motorlar ve elektik sistemleriyle gittikçe içli dışlı olan Honda’nın geliştirdiği; elektrik sistemi ve diğer modellere nazaran daha büyük olan lityum-iyon piller Acura NSX Type-R’ın farkını ortaya koyacak.

Ayrıca mühendislere yapılan uzun süreli baskının sonucu olarak, kaputun altındaki 3.5 litrelik twin-turbo V6 üniteyi de gün yüzüne çıkarınca, 500 beygire tekabül eden güç ve tasarımın fiziksel limitleri bizi epey heyecanlandırdı.

Bu yüksek gücün yanı sıra, henüz resmi olmamasına rağmen NSX Type-R’ın, karbon fiber ürün yelpazesine bünyesinde yer vermesi bekleniyor.  Biraz bahsetmemiz gerekirse karbon fiber ön spoyler, karbon fiber tavan ve arka difüzör beklenen ilk hamleleri oluştururken, hafif koltukların eklenmesi ve bazı yalıtım maddelerinin modelden atılmasıyla birlikte ağırlık tasarrufu yapılmak istendiği bize ulaşan haberler arasında.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Acura NSX bu kez Type-R ile karşımızda!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Burak
Ziyaretçi

Lexus ve İnfiniti’den sonra bir de Acura da geldimi kadro tamamdır. Japonlar Lexus, İnfiniti ve Acura’yı Audi, BMW, Mercedes’e rakip olarak hazırladıkları markalardır. Avrupa’da sadece 5 ülkede satılacak olan yeni NSX Mayıs ayında özel sipariş verenler için beklemede