Giulia’nın tanıtımından bu yana Alfistlerin yıllardır özledikleri heyecanı tekrar yaşamalarını sağlayan Alfa Romeo, görünen o ki 2016 yılını bir milat olarak görüyor.

14 Mart tarihinde üretimine başlanacak olan Giulia’nın üretileceği Cassino fabrikasını ziyaret ederek Alfa Romeo’nun gelecek planlarından bahseden Fiat Chrysler Automobiles CEO’su Sergio Marchionne’ye göre Alfa, crossover sınıfı için hazırlanıyor.

Stelvio adını verdiği crossover’ının ismini İtalya’daki bir dağdan alan Alfa Romeo, İtalyan kaynaklardan gelen bilgilere göre, modeli bu yıl sonunda tanıtılarak 2017 yılının başında satışa sunmayı planlıyor.

Teknik verileri henüz paylaşılmayan, ancak Giulia platformunun üzerine inşa edileceği düşünülen Stelvio’nun Giulia’da kullanılacak: 276 BG gücündeki 2.0 lt ve 505 BG gücündeki altı silindirli 2.9 lt’lik motorlara nazaran daha geniş bir motor yelpazesine sahip olması bekleniyor.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Alfa Romeo’nun yeni oyuncağı: Stelvio"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Burak
Ziyaretçi

Mito, 4C Spider, Giulietta, Giulia ve yeni SUV’u Stelvio gibi modelleriyle yeni model atağına kalkmış durumda. Alfa Romeo dünya çapında çok yakın bir zaman içerisinde hakettiği değere ve konuma gelecektir. Alfa Romeo premium markalara ise çok iyi bir alternatif olacaktır. Alfa’nın 2017-2020 arası açıklanan gelecek planları büyük