Aston Martin DB11 yine sızdırma kurbanı

Bıraksaydınız da resmi tanıtımı görseydik bari.

2
612

Aston Martin DB11’in yepyeni fotoğrafları resmi tanıtımına saatler kala sızdırıldı.

Aylar süren bekleyişin ardından sonunda Aston Martin’in 2004 yılından bu yana piyasada olan DB9 modelinin tahtına oturacak yepyeni Grand Tourer’ı DB11’in tanıtılacağı güne ulaştık. Son yıllarda otomotiv sektörünün kabusu haline gelen internetin sabırsız casusları bir kez daha iş başına geçti ve Aston Martin’in yeni bebeği DB11’in tanıtımında gösterilecek resmi fotoğrafları basına sızdırdı. Geçtiğimiz hafta içerisinde yapılan özel bir etkinlikten gelen fotoğraflarla ise aracın ön yüzünü tüm çıplaklığıyla görmüştük.

Şimdi bırakalım fotoğrafların nereden geldiğini de ortaya çıkan bu olağanüstü güzelliği inceleyelim. İngiliz üreticinin DB serisi modellerindeki genel tasarım karakteristiğini modern zamana uyarlayan DB11, kesinlikle beklediğimize değmiş gibi görünüyor.

Üreticinin DBX konseptini hatırlatan eğimli tavan çizgisi, James Bond’un DB10’undan da izler taşıyor. Hatta modelin jantları DB10 ile birebir aynı gözüküyor. Oldukça ilginç bir tasarıma sahip olan C sütunundan gözünüzü ayırabilirseniz aracın arka tarafına geçelim. Tek kelimeyle muhteşem görünen arka bölüm, bagaj kapağından stop grubunun içine doğru uzanan bir spoilere sahip. Ayrıca görünüşe göre hıza duyarlı bir ikinci spoiler’de bagaj kapağının içinde saklanıyor. Markanın Vanquish ve One-77 gibi modellerini hatırlatan C şeklindeki stop lambaları ise tasarımı tamamlayan en önemli unsurlardan. Arka tamponun siyah renkli alt kısmında ise iki büyük egzoz çıkışı görülüyor.

Henüz modelin iç mekanının fotoğraflarına sahip olmasak da önceki casus fotoğraflarda Mercedes-Benz ile olan ortak parça kullanımının yoğunluğu ilgimizi çekmişti. Bunlar prototiplerden üretim versiyonuna geçti mi merak içerisindeyiz doğrusu.

Aston Martin DB11, ilk etapta yepyeni 5.2 litrelik biturbo V12 motorla satışa sunulacak. Motorun gücünün 600 HP (446 kW) civarı olması bekleniyor. Bu versiyonun altında ise Mercedes-AMG’den alınan 4.0 litrelik V8 ünite konumlandırılabilir.

Aston Martin DB11’in gelecek saatlerde gerçekleşecek dünya prömiyerinin ardından da detayları sizinle paylaşıyor olacğız.

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "Aston Martin DB11 yine sızdırma kurbanı"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
And
Yönetici

Görsel açıdan Vanquish’in ötesine nasıl geçecekler diye merak ediyordum, nitekim geçemediler ve üstüne geriye gittiler. Mekanik ve elektronik açıdan eminim Aston için devrim niteliğinde olacak ama o sade, karizmatik zarafet artık yok

ozcengel
Üye

On taraf guzel ama normal bi tasarim ancak arka kisim beni benden aldi !

wpDiscuz