Quattro World sitesi, Audi’nin ABD’de 2018 model olarak satılacak bir RS3 Sedan hazırladığının bilgisine ulaştı.

ABD’de bir RS3 Sedan sunulma ihtimali geçtiğimiz yıl çıkan bir dedikoduyla gündeme gelmişti. Audi Amerika’dan ismi açıklanmayan bazı kaynaklar, Audi’nin ABD çalışanları için verilen konferansta 2018 için bir RS3 Sedan planlandığını doğruladı.

Alman üreticinin bundan iki yıl kadar önce A3 clubsport quattro’yu tanıtmış olmasından dolayı RS3 Sedan, pek de sürpriz bir model olmadı. Konsept, 525 HP’lik bir canavar olsa da seri üretim RS3 Sedan, bu kadar güçlü olmayacak. 2.5 litre turboşarjlı 5 silindirlik motorun RS3 Sedan’da 400+ HP güç sunması bekleniyor. Bu değer de kompakt bir otomobil için gayet yüksek. 5 silindirli motorun üreteceği bu güç, yalnızca quattro dört tekerlekten çekiş sistemi ve 7 iler S tronic şanzımanla yere aktarılacak.

RS3 Sedan, makyajlı A3 Sedan’la gelecek bütün değişikliklere sahip olacak. Bu da demek oluyor ki opsiyonel olarak Audi Virtual Cockpit dijital göstergeler de RS3 Sedan ile alınabilecek. Bunun yanında RS3 Sedan için özel olarak tasarlanmış yarış koltukları ve revize edilmiş ön farlar ile ön ızgara da diğer yenilenen detaylar arasında olacak. Bu değişikliklerin tamamını büyük ihtimalle sedan modelin gelişinden önce RS3 Sportback’in makyajlı versiyonunda göreceğiz.

2017 yılının sonuna doğru 2018 model yılı olarak satılması planlanan RS3 Sedan’ın ABD versiyonunun 55 ila 60 bin Dolar arasında bir başlangıç fiyatına sahip olması bekleniyor. Bu tahmin, S3 Sedan’ın 42,500 Dolar’lık başlangıç fiyatına göre yapılmış ve henüz kesinleşen bir fiyat bilgisi yok.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir