MTM, daha önce tanıttığı V8 motora sahip Amarok’un off-road versiyonu sayılabilecek Amarok V8 Passion Desert modelini tanıttı.

Standart modelin “ufak” kalan 2.0 TDI motorunun yerine 4.2 V8 TDI koyan MTM, motorda yaptığı diğer uygulamalarla 410 HP güç ve 930 Nm gibi inanılmaz bir tork değeri elde etmiş. Bu değerler, yere 8 ileri otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemi ile iletiliyor.

MTM Amarok V8 Passion Desert, 0-100 hızlanmasını 6 saniyede yapabilirken, maksimum 240 km/s hıza ulaşabiliyor. Bu değerler, lastik seçimine göre değişiklik gösterebiliyor. Konu lastiklerden açılmışken, MTM’in tanıttığı otomobilde 305/50 Cooper off-road lastikleri ve 20 inç BBS jantlar bulunuyor.

Bu kadar ağır ve güçlü bir otomobilde en önemli unsurlardan biri tabi ki frenler. MTM, fren sistemini önlere 405mm’lik devasa diskler ekleyerek geliştirmiş. Arkada ise diskler 356mm olarak kullanılmış.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak otomobili almak istiyorsanız banka hesabınızı gözden geçirmeniz gerekecek çünkü Amarok V8 Passion Desert; üzerinde çalışılacak standart Amarok dahil yaklaşık 200 bin Euro’luk bir fiyata sahip.

PAYLAŞ
Önceki içerikPorsche’de debriyaj özlemi
Sonraki içerikTüm Markalar Şubat 2016 Fiyat Listeleri
Ata Aygen

1995 yılında Ankara’da doğdum, Özyeğin Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark’a getiren şey oldu.

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Avrupalı Raptor!"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
ramazanyikici
Üye

NOLUYO CEVDET NOLUYO?

ali_tremonti
Üye

https://www.youtube.com/watch?v=8NjgxzInu_w sanki önceden vardı böyle bi proje 😀

Baris Inselel
Editor

MTM çıldırdı şampiyonluk istiyor

wpDiscuz