Ferrari yönetim kurulu başkanı Sergio Marchionne SUV’da şahlanan at görmek istemediğini açıklığa kavuşturdu.

Lamborghini, Urus’un üretim versiyonunun üzerinde çalışıyor ancak ezeli rakibi Ferrari, SUV yolundan geri dönmek istemiyor. Marchionne yakın geçmişte şirketin “siparişlerin güçlü birikiminden” memnun olduklarından ve SUV talebini arttırmak için herhangi bir eklentiye gerek olmadığından bahsetmişti. Gerçekten Ferrari SUV’un başarı şansı sorulduğunda aynen şu kelimelerle cevap vermişti; “you have to shoot me first.”.

Ferrari, Fiat Chrysler Otomobilleri’nden ayrıldığından beri yalnız yürüyor ve Maranello’daki önemli adamlar tahmini satışların bu yıl -790p araç- yaklaşık %3 düşeceğini söylüyor. Karşılaştırma adına; Çin’deki talep %22 düşmesine rağmen, Ferrari 2015’de 7664 ünite sevketti; ki bu bir önceki yıldan %6 daha fazla.

Marchionne siparişlerin güçlü birikiminden şirketin memnun olduğundan bahsetmişti, ancak üretimi fazla arttırmayarak kişiye özel Ferrari’yi tutmak istiyor. Yine de 2019 yılına kadar biraz fazla para üretmek için yıllık satış tavanını 9000 araçtan fazlaya çıkarabilmeliler.

O zamana kadar, Ferrari önümüzdeki ayki Concorso d’Eleganza Villa d’Este’de makyajlı FF’in prömiyeri için son dokunuşları yapıyor.

 

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "Ferrari’den SUV iddalarına net yanıt"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Burak
Ziyaretçi

Porsche 2002’den beri SUV üretiyor. Bentley Bentayga’yı, Maserati Levante’yi tanıttı. Lamborghini de öyle Urus modeliyle SUV segmentine girmeye hazırlanıyor. Aston Martin, Land Rover, Rolls-Royce, Maybach’ın da girmeye sıcak baktığı süper lüks SUV segmentine Ferrari de er yada geç girecektir istesede istemesede. Ferrari’nin de rakiplerinden geri kalmayacağı ve SUV pazarına gireceğini düşünüyorum

Emre
Ziyaretçi

SUV segmenti sürekli olarak büyüyen bir pazar. Porsche, Bentley, Maserati ve Lamborghini’nin girdiği Aston Martin, Land Rover, Rolls-Royce ve Maybach’ın da girmeye düşündüğü bir ultra lüks SUV segmentine Ferrari de rakiplerinden geri kalmayacaktır ve SUV pazarına girecektir. http://www.topspeed.com/cars/ferrari/2020-ferrari-suv-ar47136.html

yselimkaya
Üye

Bazı markaların modaya değil de ideolojilerine uymaları daha samimi hissettiriyor. Umarım azalmazlar.

Turabi Affan
Üye

Google translate’ten mi bu çeviri?