Yeni gelen raporlara göre Alfa’nın spor sedanının takvime göre geriden geldiği ortaya çıktı. Automotive News Europe’tan gelen haberlere göre yaşanan gecikmenin sebebi önden, yandan ve arkadan çarpışma testlerinden kalması olarak gösteriliyor. Aracın geliştirme süreci tahminen 6 ay uzamış durumda. 2016’nın ortalarına gecikecek olan çıkış tarihinin sebepleri olarak güvenlik geliştirmeleri ve aracın sürüşündeki iyileştirmeler olarak gösteriliyor.

Önceki görevi Ferrari’nin baş mühendisi olan Roberto Fedeli, baş teknisyen olarak FCA’e geri döndü. LaFerrari’nin üretim sürecine katkıda bulunan ve 26 yıl boyunca Ferrari’de çalışan Fedeli’nin Ferrari’den sonra 16 aylık bir BMW kariyeri bulunmakta. Son olarak FCA’e geçen Fedeli’nin buradaki görevi ise Giulia ve Levante gibi çıkış tarihi geciken arabaların üzerinde çalışmak olacak.

Bir hafta önce açıklanan FCA’in 2016 planında ise Alfa Romeo’nun ürün gamının genişletme planları 2020’ye gerilemiş olarak gözüküyor. Şu an için Alfa Romeo’nun gözündeki önemli olan pazarların Kuzey Amerika ve Avrupa olduğunu hatırlatmakta fayda var. Çin pazarı için kesin bir karar verilmemiş durumda. Giulia’nın çıkış tarihi ertelenmeseydi, Gilulia’dan sonra çıkacak Alfa’nın bir crossover modeli olması bekleniyordu.

Güncelleme:

Alfa Romeo tarafından gelen açıklamalarla bu iddia yalanlanmıştır.

 

7
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ali_tremontiAli Serdar GÖKmgdedeoglu Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
ali_tremonti
Üye
ali_tremonti

ooof of

mgdedeoglu
Üye
mgdedeoglu

http://www.worldcarfans.com/1160207103726/alfa-romeo-giulia-delay-caused-by-failed-crash-tests Böyle başlıklar atınca siteye olan ilgi mi artıyor? Update kısmına dikkat edin. Ayrıca orjinal yazıda Çin ile ilgili olan kısım neden çevrilmedi?

mgdedeoglu
Üye
mgdedeoglu

Çarpıcı başlık başka, yanlış bilgi vermek veya spekülasyon yapmak başka şey.

mgdedeoglu
Üye
mgdedeoglu

Worldcarfans başlığı “Alfa Romeo Giulia delay caused by failed crash tests?” Şimdi konuya “Alfa Romeo Gulia’nın geç çıkmasının sebebi çarpışma testleri mi?” dersen bu bana göre normaldir. Ancak kaba tabirle “Alfa Romeo Gulia çarpışma testinde çaktı” dersen bu spekülasyondur. Umarım anlatabildim. Bu platform ciddi bir oluşum, daha da ileri gidecek ancak bu tip nüanslara dikkat edilmeli diye düşünüyorum.