Pek çok Alman modifiye firması gibi mühendisliğin doruklarında gezerek takdire şayan otomobillere imzasını atmayı başaran MTM, Audi fanlarının ağzına bir parmak bal daha çaldı.

2015 yılında tanıttığı 435 BG gücündeki RS3‘le yetinmeyip elindeki en büyük kozu masaya süren MTM, RS3’e uyguladığı stage 2 kit ile birlikte modelin gücünü 502 BG’e yükseltirken maksimum tork değerini de 650 Nm’ye çıkarmış.

Yapılan bu güç takviyesiyle birlikte 0-100 km/sa hızlanmasını 3.6 sn’de tamamlayan RS3 R, 0’dan 200 km/sa’lik hıza çıkmak içinse sadece 13.1 sn’ye ihtiyaç duyuyor.

RS3 R’ın motoruna yaptığı dopinge ek olarak performans süspansiyon, paslanmaz çelik egzoz sistemi ve karbon fiberden imal edilmiş aerodinamik gövde parçaları kullanan MTM, ayrıca otomobilin fren sistemini de güçlendirmiş.

19 inç’lik Nardo Edition jantlar ve Michelin Pilot Super Sport lastiklerle donatılan MTM RS3 R, ayrıca RS6’da gördüğümüz bal peteği desenli koltuklara ve kapı döşemelerine de sahip olacak.

MTM, Audi RS3 R’ın fiyatını 94,396€ olarak belirlerken modeli Sali günü başlayacak olan Cenevre Motor Show’da görücüye çıkaracak.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2
0
0
 
2
Ali Serdar GÖKyunuSdrive
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Ali Serdar GÖK
Editor

Muhip Tuna Metin Stage 2 kit, güzelmiş 🙂

yunuSdrive
Üye
yunuSdrive

muhip abi iskoçyada boş durmadı mı yoksa ?