Renault Scenic resmi olarak duyuruldu!

Sızıntıyı farkedip, 'resmi tanıtımmış' gibi yapan Renault'nun dramı.

6

Henüz birkaç saat önce girdiğim haberde (Buyrun! Renault Scenic yanlışlıkla sobelendi!) yer alan Renault Scenic, patlayacaksam tam patlayayım dercesine tüm detaylarını ortaya koydu ve böylelikle 1 Mart’da başlayacak olan Cenevre Fuarı’nı bekleyemedi.

Tasarım dili olarak gittikçe evrenselleşen marka, resmi tanıtım olmasına rağmen aracın arka tarafındaki detayları gizli tutmuş. Bu konuda bir sürpriz olacak mı bilmiyoruz ancak dışarıdan poposu incelmiş bir MPV gibi görünüyor.

Arka tarafla ilgili bir diğer olasılık ise Kadjar da (bkz. Kadjar Testi) yer verilen C şekilli LED stopların modelin bünyesinde bulunması. Böylelikle model 4. neslinde daha modern bir tasarımı yakalayabilecek.

Tahminlerimizi boşa çıkarmayarak yeni Megane ile aynı platformu (CMF-C) kullanan model, 1.2 litrelik turbo benzinli, 1.5 ve 1.6 litrelik turbo-dizel olmak üzere geniş bir motor yelpazesini de kullanıcılarına doğrultmuş.

Fakat yeni Megana GT ve Talisman’da olduğu gibi bu modelde de 4 tekerlekten çekiş sistemi var mı, bilinmiyor.

Fotoğrafların yetersiz kaldığı iç mekan konusunda ise modelin, tıpkı platformda olduğu gibi Megane ile benzerlik göstermesi bekleniyor. Az önceki sızıntı haberinde bahsi geçen 8.7 inçlik yeni R Link2 bilgi & eğlence sistemini kullanacağı kesinleşen bu MPV’nin, geniş yaşam alanı ve saklama gözleri gibi pratiklikleri kullanıcılarına sunacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Gördüğünüz gibi halen aydınlatılmamış noktalar yer alıyor. Ancak bu fotoğrafın altına not düşen Renault, tüm bu detayları 1 Mart’da Cenevre’de gözler önüne süreceklerini belirtmiş.

6
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
deco123456mtnAli Serdar GÖKalican9292mgdedeoglu Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Ali Serdar GÖK
Üye

B sütunundan sonraki dalgalanma olmasa fena değil ama bu haliyle göz yoruyor :/

alican9292
Üye
alican9292

yanlız o 4 çeker değilde 4 control olmasın?

mgdedeoglu
Üye
mgdedeoglu

Nesi dram bu durumun. Firmalar bazen “yanlışlıkla” araçlara ait görselleri yayınlarlar. Scenic’in başına gelen ne ilk ne son. Araç da çok iyi olmuş, sınıfının yaratıcısı yine sınıfının en iyisi olacak gibi.

deco
Üye
deco

fotoğraflarda ki Captur’u bir tek ben mi görüyorum?

123456mtn
Üye
123456mtn

Yanlız değilsin 🙂

deco
Üye
deco

eksileyen arkadaşlara cevabım Captur kullanıyorum ???