Henüz birkaç saat önce girdiğim haberde (Buyrun! Renault Scenic yanlışlıkla sobelendi!) yer alan Renault Scenic, patlayacaksam tam patlayayım dercesine tüm detaylarını ortaya koydu ve böylelikle 1 Mart’da başlayacak olan Cenevre Fuarı’nı bekleyemedi.

Tasarım dili olarak gittikçe evrenselleşen marka, resmi tanıtım olmasına rağmen aracın arka tarafındaki detayları gizli tutmuş. Bu konuda bir sürpriz olacak mı bilmiyoruz ancak dışarıdan poposu incelmiş bir MPV gibi görünüyor.

Arka tarafla ilgili bir diğer olasılık ise Kadjar da (bkz. Kadjar Testi) yer verilen C şekilli LED stopların modelin bünyesinde bulunması. Böylelikle model 4. neslinde daha modern bir tasarımı yakalayabilecek.

Tahminlerimizi boşa çıkarmayarak yeni Megane ile aynı platformu (CMF-C) kullanan model, 1.2 litrelik turbo benzinli, 1.5 ve 1.6 litrelik turbo-dizel olmak üzere geniş bir motor yelpazesini de kullanıcılarına doğrultmuş.

Fakat yeni Megana GT ve Talisman’da olduğu gibi bu modelde de 4 tekerlekten çekiş sistemi var mı, bilinmiyor.

Fotoğrafların yetersiz kaldığı iç mekan konusunda ise modelin, tıpkı platformda olduğu gibi Megane ile benzerlik göstermesi bekleniyor. Az önceki sızıntı haberinde bahsi geçen 8.7 inçlik yeni R Link2 bilgi & eğlence sistemini kullanacağı kesinleşen bu MPV’nin, geniş yaşam alanı ve saklama gözleri gibi pratiklikleri kullanıcılarına sunacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Gördüğünüz gibi halen aydınlatılmamış noktalar yer alıyor. Ancak bu fotoğrafın altına not düşen Renault, tüm bu detayları 1 Mart’da Cenevre’de gözler önüne süreceklerini belirtmiş.

Kimler Neler Demiş?

6 Yorum "Renault Scenic resmi olarak duyuruldu!"

avatar
   
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Ali Serdar GÖK
Editor

B sütunundan sonraki dalgalanma olmasa fena değil ama bu haliyle göz yoruyor :/

alican9292
Üye

yanlız o 4 çeker değilde 4 control olmasın?

mgdedeoglu
Üye

Nesi dram bu durumun. Firmalar bazen “yanlışlıkla” araçlara ait görselleri yayınlarlar. Scenic’in başına gelen ne ilk ne son. Araç da çok iyi olmuş, sınıfının yaratıcısı yine sınıfının en iyisi olacak gibi.

deco
Üye

fotoğraflarda ki Captur’u bir tek ben mi görüyorum?

deco
Üye

eksileyen arkadaşlara cevabım Captur kullanıyorum ???

123456mtn
Üye

Yanlız değilsin 🙂