David Anderson ve Mathew Hine tarafından geliştirilen scooter, kendi alanında Dünya Hız Rekorunu kırarak Guinnes Rekorlar Kitabına girmeye hak kazandı. Mathew Hine tarafından kullanılan scooter, 174 km hıza ulaşarak bu unvanı elde etti.

Standart versiyonlarının maksimum hızının 16 km/s olduğunu düşünürsek ikili büyük bir başarıya imza atmış.  Konuyu önemli hale getiren diğer bir ayrıntı ise kullanılan platform (şasi), Guinnes Rekorlar komitesinin raporuna göre piyasadaki scooterlar tarafından kullanılan standart platform olması. Standart bir gövdeden, yapılan modifikasyonlarla rekora imza atmak büyük bir başarı.

Hine ve Anderson, rekorun altında yatan gerçekleri ise 600 cc’lik Suzuki motoru ve bu gücü yere aktarmak için kullanılan go-kart lastiklerinin ve jantlarının kullanılmasının önemine işaret ediyor. Çeyrek milde, yani 402 metrede yapılan ölçüm sonrasında ortalama alınan hız ile rekoru elde ettiklerini söyleyen ikili, aslında toplam mesafede daha yüksek hızlara ulaştıklarını söylemekte.

Ancak, Anderson ve Hine ortaya çıkardıkları aracın özellikle fren sisteminin gelişime ihtiyaç duyduğunu, bu sorunun üzerinde çalıştıklarını ve ileride daha iyi sonuçlar alabileceklerini söylemişler.

İyi Seyirler.

 

 

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir