Top Gear’ın eski yapımcısı Oisin Tymon’ın Jeremy Clarkson’a açtığı ırkçı söylem ve yaralama davasında anlaşmaya varıldı. Anlaşmanın detayları kesin olarak bilinmese de The Telegraph’ın haberine göre Clarkson, Tymon’a yaklaşık 139,135 Dolar’lık bir tazminat ödemesi yaptı. Jeremy Clarkson, bu tazminatın yanında bir de basın açıklaması yaparak olayla ilgili özür diledi.

Clarkson, açıklamasında Oisin Tymon’dan yaşanan bu talihsiz olay ve bunun etkisiyle sonradan yaşananlar için özür dilediğini ve Tymon’ın bu olayda hiç bir suçu bulunmadığını belirtti. Olayın ardından Oisin Tymon’ın yaşadıklarından da ayrıca üzüntü duyduğunu ekleyen Clarkson, bu olayı geride bıraktıkları için mutlu olduğunu söyleyerek ve Tymon’a iyi dileklerini ileterek açıklamasını tamamladı.

Oisin Tymon’ın BBC’nin geliştirme ekibine alındığı söyleniyor. Kendisi olayla ilgili sessiz kalmayı tercih etse de BBC’den bir sözcü, onun BBC’nin çok değerli bir üyesi olduğunu ve kendisinin hiç bir suçu olmayan bu zor olayı büyük bir dürüstlük sergileyerek atlattığını belirtti.

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Top Gear davasında sonuç"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
DardanelTON
Üye

Ameno

buraq311
Üye

“yaklaşık” 139,135 Dolar 😀

ali_tremonti
Üye

hadi inşallah