Top Gear davasında sonuç

Clarkson, tazminatını ödeyerek olayı geride bırakmak istiyor

3
2237

Top Gear’ın eski yapımcısı Oisin Tymon’ın Jeremy Clarkson’a açtığı ırkçı söylem ve yaralama davasında anlaşmaya varıldı. Anlaşmanın detayları kesin olarak bilinmese de The Telegraph’ın haberine göre Clarkson, Tymon’a yaklaşık 139,135 Dolar’lık bir tazminat ödemesi yaptı. Jeremy Clarkson, bu tazminatın yanında bir de basın açıklaması yaparak olayla ilgili özür diledi.

Clarkson, açıklamasında Oisin Tymon’dan yaşanan bu talihsiz olay ve bunun etkisiyle sonradan yaşananlar için özür dilediğini ve Tymon’ın bu olayda hiç bir suçu bulunmadığını belirtti. Olayın ardından Oisin Tymon’ın yaşadıklarından da ayrıca üzüntü duyduğunu ekleyen Clarkson, bu olayı geride bıraktıkları için mutlu olduğunu söyleyerek ve Tymon’a iyi dileklerini ileterek açıklamasını tamamladı.

Oisin Tymon’ın BBC’nin geliştirme ekibine alındığı söyleniyor. Kendisi olayla ilgili sessiz kalmayı tercih etse de BBC’den bir sözcü, onun BBC’nin çok değerli bir üyesi olduğunu ve kendisinin hiç bir suçu olmayan bu zor olayı büyük bir dürüstlük sergileyerek atlattığını belirtti.

PAYLAŞ
Önceki İçerikYeni A serisine yeni AMG kiti
Sonraki İçerikKarşınızda makyajlı Alfa Romeo Giulietta
Ata Aygen
1995 yılında Ankara'da doğdum, Özyeğin Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark'a getiren şey oldu.

Yorum Yaz

3 Yorum "Top Gear davasında sonuç"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
DardanelTON
Üye
DardanelTON
9 ay 9 gün önce

Ameno

buraq311
Üye
buraq311
9 ay 10 gün önce

“yaklaşık” 139,135 Dolar 😀

kutup_ayısı_katili
Üye
kutup_ayısı_katili
9 ay 10 gün önce

hadi inşallah

wpDiscuz