Volvo sınıfının gözdesi hatchback modeli V40’ı, tazelenmiş bir şekilde, Mart’ta düzenlenecek olan Cenevre Fuarı’nda gözler önüne serecek.

2015 yılında kayıt altına alınan 500.000 adet satışla yeni bir rekoru hanesine yazan V40, bu sefer Volvo tarafından ‘dönüşümün 2. hamlesi’ olarak karşımıza çıkarılacak. Yenilenme furyasına büyük bir hızla giriş yapan Volvo, başta S90 ve V90 olmak üzere çoğu modelini tazelerken, bu modellerle Cenevre Fuarı’nda gövde gösterisi yapacak.

Aynı zamanda Birleşik Krallık’da en çok satan Volvo modeli olan V40, yeni neslinde bu iki yeni modelin de kullandığı SPA isimli platforma sahip olacak. Fakat şimdilik biraz erken.

Şimdiye kadar bu modelin yepyeni bir halde karşımıza çıkması bekleniyordu. Ancak Volvo’nun hamlelerine bakılırsa model son bir makyaj operasyonu geçirecek ve bu haliyle 2 yıl daha piyasada kalacak. Eee V40 makyajlanır da kuzeni rahat durur mu? Uzmanlar V40 Cross Country’de de gözlemlenebilecek değişikliklere gidileceğini düşünüyor.

En ucuz kombinasyon olarak sunulan, 1.6 litrelik turbo dizel ünite 115 beygir ve 270 Nm torku kullanıcılarına sunarken, bu gücü 6 ileri manuel şanzımanla yere aktarıyor. Bu kombinasyonun neticesinde 100 km’de 3.6 litrelik ortalama yakıt tüketimi verisi elde eden model, epey ekonomik görünüyor.

İlk resim ve resmi detayları 24 Şubat’da ortaya çıkacak olan model, resmi galasını 1 Mart günü Cenevre’deki Palexpo merkezinin 6. salonunda gerçekleştirecek.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "V40 Cenevre’de kullanıcılarıyla buluşacak!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
yunuSdrive
Üye

zamanı gelmişti resimde güzel duruyor