Takipçilerimizin hazırladığı Can’lı Testler’in bu bölümündeki konuğu dizel otomatik kombinasyonu ile Volkswagen Polo.

Kimler Neler Demiş?

12 Yorum "Volkswagen Polo 1.4 TDi Dsg inceleme"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Yellowolf
Üye

Bu aracı almayı düşünüyordum performans ve yakıt açısından lakin kesinlikle vazgeçtim. Araç çekişi arz edilenden kötü yakıt da çok iyi değil gibi bunları geçtim bu kadar çok gürültüye tahammül edemem. Araç daha yeni bakımla gürültünün alakası yoktur bence fakat performans ve yakıt olabilir. Çok sağolasın Can kardeş sana yine vw testi mi dicektim lafımı yuttum çok işe yaradı =)

enpisagor
Üye

Beğenmenize ve işe yaramasına çok sevindim. Çeşitli alternatiflere bakabilirsiniz. Teşekkürler.

Onur Mutlu
Üye

Bu arabada start-stop sistemini şöyle yapmışlar sanki: bu sisteme özel ne var ne yok çıkartalım, araba sadece normal dursun ve marş motoruyla çalışsın, al sana start-stop sistemi. Çok ilkel çalışıyor. Gerçek start-stop değil yani. Daha çok kendin kontağı kapatıp tekrar açıyormuşsun gibi hissediyorsunuz. Videonun içindeymiş gibi yaşadım.

enpisagor
Üye

Kesinlikle çok iyi hissetmiş, anlamışsınız, benzinli olan model hiç böyle değil.

Onur Mutlu
Üye
Ses yalıtımı da benzinliye göre çok düşük. Bir de makyajlı olduğu için ses yalıtımı konusunda iyileştirme yaptıklarını da biliyoruz. Dizel seçeneği pahalı ama bari biraz daha yalıtım malzemesini biraz daha fazla koysalarmış. Makyajsız kasa polo dizel otomatiğe bindim daha öncesinden ama makyajlının içine binmediğim için aradaki yalıtım farkını bilmiyorum. Ancak yine de dediğiniz eksi yönler vardı zaten; motor soğuk olduğu için içeri bayağı ses giriyor ayrıca motor ısınsa dahi içeri çok fazla motor sesi giriyor. Japon arabaları ses yalıtımı konusunda genelde eksi alır ama kendi arabamla beraber karşılaştırıcak olursam (2011 2. Nesil Yaris dizel yarı otomatik), çok daha sessiz bir… Read more »
Onur Mutlu
Üye

Testinizi çok beğendim. İçerik güzel ama şu video geçiş efektleri olmasaymış çok iyi olurmuş. Özellikle bir efekt var ışıklı olarak geçti. Gece vaktinde izleyince gözlerim yandı. Direk efektsiz koysanız daha güzel olur. Bir de iMovie’nin standart müzikleri yerine, you tube üzerinden ya da başka siteler üzerinden arka plan müziği bulabilirsiniz.

enpisagor
Üye

Çok teşekkürler, farklı müzikler için telif hakkı vb para ödemek gerekiyor diye biliyorum, bu nedenle onları eklemeye çekiniyorum.

Onur Mutlu
Üye

You Tube’da bir sürü ücretsiz arkaplan müziği mevcut ve güzelleri de var. Sizin kullandığınız imovie, iPad için olan mı yoksa iMac’te mi yapıyorsunuz? İnternette o tür müziklerin çoğu telif hakkı istemiyor. Sıkıntı sorun çıkarmıyorlar.

ueb
Üye

elinize ve emeğinize sağlık güzel bir video idi…

enpisagor
Üye

Çok teşekkür ederiz.

fatihaydemir
Üye

Seni eleştirenlerin somut bir katkıları var mı otomobil dünyasına sen boşver kardeşim gayet güzel yapıyorsun izliyoruz.Böyle devam ama sendende bi the makina bekliyoruz haberin olsun 😀

enpisagor
Üye

Çok teşekkürler, the makinacık eğlenceli olabilir 🙂 istekler ne yönde acaba?