Otomobil tutkunlarının araçlarına gözü gibi baktığı, farklı anlamlar yüklediği, kimi zaman insan yerine koyup onunla konuştuğu, dertleştiği, içini döktüğü gibi bir çok örnek mevcut.

Bazılarının ise otomobiline bir kadına gösterdiği aynı özeni, ilgiyi ve centilmenliği sergilediği bir gerçek. Sıra dışı bir fotoğrafçının son çalışması, hangi otomobile nasıl davranmanız gerektiği konusunda yardımcı olabilir.

“Otomobiller kadın olsaydı nasıl görünürdü?” fikrinden yola çıkan Viktorija Pashuta isimli moda fotoğrafçısı, süper modellerle tam olarak bu fikri hayata geçirdi. Ferrari’den Kia’ya kadar birbirinden epey farklı birçok otomobil modelini ele alan fotoğrafçı, otomobillerin kendinde (ve genel olarak toplumda) yarattığı algıyı kadınlar üzerine yansıtmak istedi.

Örneğin Rolls Royce Phantom’u göz alıcı ve zengin bir kadın olarak düşünürken ’64 Impala’yı asi bir kadın olarak betimledi. Süper modelleri, kılığına büründükleri otomobillerle yan yana yer verdiğimiz galeriye hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

Not: Görseller yüksek kalite olduğu için, albümün içine girip incelemeniz önerilir.

Dipnot: Birleştirmek için epey uğraştım.

Kaynak: LOG

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "Ya otomobiller birer kadın olsaydı?"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Henry Ford
Ziyaretçi

Hummerdaki hatun abla bizi döver.

Garavel Usta
Üye

Aston Martin’e de ne binerim be 😀