Ford, Kuzey Amerika için sunulacak olan kışlık jant-lastik kombinasyonunun detaylarını açıkladı. Aynı zamanda Kuzey Amerika’da bu opsiyonu ilk sunacak firma konumunda bulunuyor. Kanada için paket standart iken, Birleşmiş Devletlerde bulunan müşterileri için $1,995 (5900TL)’lik fiyat etiketiyle satışa sunacağını açıkladı.

Ford Performans’ta otomobillerin şasilerinden sorumlu olan Adam Wirth’e açıklamalarında; “Bu projeyi insanların arabalarından beklediklerini alabilmeleri için piyasaya sunduk. Bu set, kış koşullarında bile otomobillerini limitlerinde kullanmak isteyen kullanıcılar için geliştirildi.” değindi. Ford, daha önceden bu şekilde bir set sunulmadığı için standartları belirleyen bir ürün oluşturduklarını belirtti.

Paketin içeriğinde ise standart ölçülerden biraz daha ince olan 225/45 boyutlarındaki lastikler 18×7.5 ölçülerine sahip jantları sarmakta. Lastik marka ve modeli olarak ise Michelin Pilot Alpine PA4 tercih edilmiş. Zincir kullanılması ihtimali göz önünde bulundurularak bu boyut tercih edilmiş.

Otomobilin geliştirme aşamasında yer almış olan Ken Block, denemelerine devam ediyor 🙂

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Yeni Focus RS alacaklara müjde"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
mecagil
Üye

ooo süpermiş. yazı beklemeyeyim o zaman

anl_akl
Üye

Focus Rs alalımda gerekirse lastik vermesinler ona bile razıyım.

yunuSdrive
Üye

bu ülkede focus rs alacak 1 yada 2 kısı var umarım bu sitededir bu haberi görür .d