2015 New York Auto Show’da tanıtılan konsept araçla aralarında büyük farklar olmayan Continental’in, 2017 yılında üretimine başlanacağı ise 2016 Detroit Auto Show’da açıklanmıştı. Continental, sınıfında liderliği oynama ve markanın sahip olduğu imajı değiştirme gibi görevleri üstlenmiş durumda. Asıl önemli nokta ise Lincoln’ün yeni modeli markanın canlanmasına yardım edebilecek mi?

Lincoln’un şu anda satışta olan MKS modeliyle dizayn bakımından karşılaştırıldığında ise Continental’in dış tasarımının MKS’e göre daha elit bir tasarım diline sahip olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle yeni ızgara ve tamamen LED farları sayesinde geceleri kendine ait bir duruşa ve sofistike havaya sahip. Diğer yandan MKS ikiye bölünen kanat ızgara tasarımı sayesinde yaşlanmış durmakta.

Yan kısma geçtiğimizde ise üst sınıf havanın korunduğunu ve sahip olduğu silüet ile Mercedes-Benz S-Class gibi sedanları hatırlatmakta. Continental’i diğer arabalardan ayıran en önemli özelliklerden birisi ise kapı kollarına sahip olmaması. Kapı kolları otomobilin kapı ile cam arasında yer alan çıtaya yerleştirilmiş. Sistem elinizi yaklaştırdığınız anda otomatik olarak açılacak şekilde tasarlanmış. MKS’teki daha geleneksel kapı kolları sayesinde topluluğa uyum sağlamakta. Buna ek olarak, MKS’in yuvarlak hatlara sahip olan tavanı otomobilin sahip olduğu klasik görüntüyü azaltmakta.

Continental’in arkasında ise tasarım dili kullanılmaya aynen ederken, çift egzoz ucu ve bagaj kapağı boyunca devam eden arka far grubu sayesinde olduğundan daha geniş bir araba hissi uyandırmakta. MKS ise bagaj kapağı boyunca devam eden krom kaplamaya rağmen sade ve anonim görünüyor. C şeklindeki arka farlar ise boyut bakımından gövdeyle orantılı olmadıklarını çağrıştırıyor.

Dış kısımda modern değişikliklerle güncellenen otomobilin iç kısmı ise dizayn bakımından, gerçek alüminyum ve tahta kullanımı, bol miktarda deri kullanımı ve sade tasarımlı konsolda büyük bir dokunmatik ekrana yer vererek iç mekan konusunda MKS ile aralarında bulunan farkları gözler önüne seriyor. Gösterge paneli olarak Lcd ekrana geçilirken, multimedya kumandaları için sadece birkaç tuş kullanılmış. MKS ile karşılaştırmak gerekirse, MKS’de Lincoln’un eski tasarım dili kullanılmakta. Kullanılan dokunmatik tuşlar ve direkt olarak Ford’dan alınmışa benzeyen gösterge paneliyle dış tasarımda olduğu gibi, MKS iç mekanda da yaşlanmış intibası uyandırıyor. Continental’da kullanılan koltuklar da sürücüleri ve yolcularını memnun edecek düzeyde.

Yeni amiral gemisi olan Continental, Lincoln’un beklentilerini karşılayabilecek mi?

2017-lincoln-continental-inline1-photo-665375-s-original

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "Tamamiyle yeni Lincoln Continental"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
mehmetomeracar
Üye

arka yı görünce gta 5 deki primo aklına gelen birtek ben miyim? 🙂

hakikionur
Üye

ön s80 arka s90 bu da olsa olsa s85 falan olur 😀
volvo fanı was here 😀