Dört kapılı Bugatti neden olmasın?

Belki yarından da yakın...

5

Otomobil camiasında yıllardır istenen, beklenen ve söylentileri yayılan bir konu dört kapılı Bugatti hayali. Bu söylentiler bugünlerde tekrar alevlendi.

Konuyla ilgili soruları Cenevre’de bizzat Volkswagen Auto Group’un yükselen yıldızı Wolfgang Duerheimer yanıtladı. Duerheimer; “Sonraki projelerimizde belki dört kapılı bir sedana yer verebiliriz, neden olmasın?” yanıtını verdi. 

Daha önce Fransızlar tarafından ortaya atılan (bkz.Galibier Konsepti) bir fastback konseptin sedan versiyonu doğsa ve bu sedana 8.0 litrelik W16 motor konsa, gerçekten de tadından yenmezdi. Bakalım, gelecekte bir gün olur belki.

Duerheimer, Bugatti ürün gamına gelecekte bir elektrikli otomobil de ekleneceğini açıkladı. Her ne kadar şimdilik tasarı da olsa, sonsuza dek sürmeyeceğini sözlerine ekledi.

“Bugatti, Bentley, Rolls Royce ve Lamborghini ailelerinden herhangi birinde lüks bir SUV görecek miyiz?” sorusuna karşın ise Duerheimer kısa bir şekilde “Hayır.” dedi.

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum "Dört kapılı Bugatti neden olmasın?"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Burak
Ziyaretçi

Rolls-Royce BMW’nin, Bentley Volkswagen’in, Maybach’ta Mercedes’in ultra lüks markasıdır. Mercedes 2002 yılında Rolls-Royce ve Bentley’i o zamanki sahibi Vickers’tan satın alamamasının ardından Maybach markasını yeniden canlandırmıştı. Volkswagen daha yüksek bir teklif vererek iki markayı satın almış, daha sonra Rolls-Royce’u BMW’ye satmıştı

yselimkaya
Üye

Rolls royce volkwagenin mi?

gencfotografcl
Üye

Suv sorusuna bentley müdahil değil sanırım bentayga prototip miydi yoksa