Emisyon skandalından sonra başı bir türlü doğrulamayan Volkswagen grubu, geçtiğimiz günlerde 177 bin Volkswagen Passat ve 25 bin Skoda Superb’i elektriksel bir sorun yüzünden geri çağırmıştı. Bu geri çağırmanın üzerinden daha 1 hafta bile geçmeden şimdi de 800 binden fazla Volkswagen Touareg ve Porsche Cayenne için geri çağırma kararı alındı.

Volkswagen AG’nin yayınladığı basın bildirisine göre geri çağırmadan 409.477 adet Porsche Cayenne ve 391.000 adet Volkswagen Touareg etkilenecek. Porsche’nin aktardığı bilgiye göre pedalların birleşim bölgelerinde gevşeme sorunu olabilir ve bundan dolayı söz konusu araçların acil bir şekilde kontrol edilmesi gerekiyor. Yeni üretilen araçlarda giderilen bu sorundan dolayı yaşanan ölümlü ya da yaralanmalı bir kaza bulunmuyor.

Grubun açıklamasına göre servisin davet edeceği araçlarda yapılacak işlem maksimum yarım saat sürecek ve sorun çıkması durumunda gerekli onarım işlemleri yapılacak.

 

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "800 binden fazla Touareg ve Cayenne geri çağrılıyor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
abidinkofficial
Üye

elektriksel sorun pedal sorunu emisyon, şeyini çıkardınız abi orası öyle olabilir burası böyle olabilir diye çağırıyorsunuz oyuncak mı yapıyorsunuz çocuk mu çağırıyorsunuz 800 bin arabanın kaç tanesini bulup kontrol edeceksiniz