Avrupa’da ortalama emekli maaşı aylık 250 ile 1500 Euro arasında değişiklik gösteriyor. Polonya’da ise 504 Euro kazanıyorlar. 81 yaşındaki Polonyalı bu kadın ise bu tarz şeylerle ilgilenmiyor çünkü o 300 beygirlik bir Subaru sahibi.

Bayanlar ve baylar Michalina Borowczyk-Jedrzejek ile tanışın. Görmüş olduğunuz emekli maaşı alan kişi hayatının son baharını muhteşem bir makinenin direksiyonunda geçiriyor. Michalina her zaman hızlı arabalardan etkilendiğini belirtiyor ancak emekli olduktan sonra kendini şımartarak 46.000 Euro’ya bir Subaru WRX STi alabilmiş.

Michalina için emeklilik, 300 beygiri dört tekere altı ileri manuel şanzıman ile iletmek kadar zevkli değil. Büyükanne vitesi kesinlikle kendi değiştiriyor. “Bu aracın ruhu ve kalbi var, ayrıca beni kendine bağladı” diye ekliyor. Bu tam anlamıyla bir petrolhead’in söyleyeceği söz.

Michalina hayallerini gerçeğe dönüştürecek parayı toplayıncaya kadar 13 yıl boyunca para biriktirmiş. Subaru WRX STi’dan önce birkaç Opel modeli, bir BMW ve bir Mazda sahibi olmuş. 81 yaşındaki bu büyükanne ile ilgili bir diğer ilginç ayrıntı ise her yıl Czestochowa, Krakow ve Wroclaw arasında ortalama 15.000 km yol yapıyor olması.

Ne dersiniz biz de emekli olunca bir STi alabilir miyiz? Sanmıyorum. Anca loto çıkmasını beklememiz gerekiyor.

Kimler Neler Demiş?

9 Yorum "81 yaşında tutkusundan vazgeçmiyor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Batuone1
Üye

nine sen ne yaptın ya 3. resimde redline’a doğru gidiyor 😀

Blackuncle
Üye

Emniyet Kemerini de arkadan dolamış.

Onur Mutlu
Üye

Ninemize burdan Maşallah diyorum. Ben de kendime çok yakın gördüğüm için de büyükannemiz diyebilirim. Nine gözüyle videoları da çıkabilir mi? ???

binglidak
Üye

ülke gerçeği accent blue crdi
”130 beygir kanka bastın mı gidiyo”
😛

faiktwingo
Ziyaretçi

evet iyi gidiyordur muhtemelen crdi. daha ne gidecek kardeş normal araba. senin önce o 130 hp yi hakkını vererek kullanman lazım. sonra arabaların gücü az falan dersin.

binglidak
Üye

sakin ol kardeşim ben Türkiye’deki imkansızlıklara vergilere vs. atıfta bulundum

abdhbal
Üye

WRX STi için vergi hesaplaması yaptım Türkite fiyatı 86.000 dolar oluyor. Subaru’nun getirmeme sebebini anlayabiliyorum 100 tane satacaklar diye zahmete girmek istemiyorlar.