Bir kaç yıl önce internet üzerinde Arap Drift videoları patladı. Bu çılgınlığın en yakın zamanda bitmesini umarak izledik hep beraber. Ancak maalesef mantıksız hareketler hala devam ediyor. Birazdan izleyeceğiniz video ise bunun yeni bir temsilcisi.

Görüntüleri izlediğinizde bunca zaman sonra aslında değişen tek şeyin görüntü kalitesi olduğunu anlıyorsunuz. Kullanılan kameralar veya akıllı telefonlar daha iyi, videoları çeken yolcular daha tecrübeli. Fakat yapılan hareketler eskiden olduğu gibi saçma ve tehlikeli.

Bu seferki araç Kia! Yine aynı şekilde kamuya açık yollarda trafik olağan seyrinde devam ederken ani yön değişimleri ile aracı ‘kopartarak’ eğlencelerini gerçekleştiriyorlar.

Bu videolarda gördüğümüz gibi genelde kullanılan araçlar önden çekişli. Arkadan çekişli olan araçların kullanıldığı videolar da mevcut fakat sayısı daha az. İçerikler ise aşağı yukarı aynı. Genelde başarılı olanları görürsünüz. Yani herhangi bir yere çarpmaktan kurtulanları! Ancak kaza videoları da azımsanmayacak kadar fazla.

İşin garip tarafı izlemeye gelen insanlar bile var. Yol kenarına geçenler ve hatta refüjün üzerine çıkıp oradan izleyen insanlar bulunuyor. Bu insanlar aslında drift yapmaya çalışan sürücüler kadar bilinçsiz hareket ediyorlar.

2014 yılında Suudi Arabistan’da bu tarz hareketler yasaklandı. Fakat bu yasağın çok da uygulanamadığını her gün gelen videolardan görüyoruz. Dileriz bizim gençlerimiz bu ‘çılgınlığa’ özenmezler.

9
Kimler Neler Demiş?

avatar
7
2
1
 
9
Dominic_TorettorahatbatankoyluOğuzhan AlacaReNeReNeOnur
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
hatatahatch
Üye
hatatahatch

2.00 daki 3 lü salto nedir abi? Arabanın üreticisi o kadar zorlamamıştır arabayı. deli bunlar. Arabanın poşetleri duruyor daha. Bayiden aldığı gibi yapmış.

Dominic_Toretto
Üye
Dominic_Toretto

Rodaj işlemini yapıyor arkadaş 😀 😀

Oğuzhan Alaca
Üye
Oğuzhan Alaca

Yinede bilinçliler ya, dörtlüyü yakmayı ihmal etmiyorlar. Arabistana giderseniz, dörtlüleri yakık araç görürseniz uzaklaşın 🙂

Onur
Üye
Onur

Bunlarda gram akıl varsa ne olayım cahil araplar bunlar için bir ata sözü var içicen şarabı diye başlıyor ama neyse 😀
Neyse ellemeyin devam etsinler bizde zevkle direklerde patlama videolarını syredelim..

HenLeys
Üye
HenLeys

Sonra niye ESPsi kapatılmayan araba üretiyorlar.

SabanKAVUKLU
Üye
SabanKAVUKLU

Harun Taştan Arabistan’a tatile giderse böyle olur 🙂 Şaka bir tarafa adam daha koltuğun poşetlerini açmamış , bayiden aldığı gibi …..