Audi’nin yayımladığı ufak videoları ve casus fotoğrafları ile büyük bir merak uyandıran Q2 modeli, sonunda örtüsünden arınarak 86. Cenevre Otomobil Fuarı’nda karşımıza çıkıyor.

Bu yeni çocuk, “Q” ailesindeki ağabeylerinden oldukça farklı bir tasarıma sahip. C sütunundaki kontrast ile Audi tasarımcıları, sportif bir izlenim bırakmayı hedeflemiş.

Audi Q2, 4.19m uzunluk, 1.79m genişlik ve 1.51m yüksekliğe sahip. Bagaj hacmi olarak da; 405 litrelik hacim, arka koltukların yatırılmasıyla 1.050lt’e kadar ulaşıyor.

İçeriye geçtiğimizde ise, Audi’nin en küçük Q modeli tanıdık kabin tasarımıyla karşımıza çıkıyor. Standart sunulan MMI ekranı ve MMI Navigasyon+ opsiyonuyla birlikte gelen dokunmatik ekran sayesinde erişilebilirlik arttırılıyor. Ve ek opsiyonlarla birlikte, Head-up display, tamamen dijital gösterge paneli (Virtual Cockpit), adaptif hız sabitleyici, şerit takip sistemi, trafik işaretleri algılayıcısı gibi birçok asistanı donanım listesinde barındırıyor.

Kaputunun altında sundukları ise önceden tahmin ettiğimiz gibi; turbo beslemeli 3 silindir 1.0 TFSI, 1.4 ve 2.0 litrelik TFSI, 1.6 ve 2.0 litrelik TDI ünitelerine sahip. 1.0 TFSI ile başlayan 116 beygirlik güç değeri, 2.0 TFSI ile 190 beygire kadar ulaşıyor.

Şanzıman olarak da, her motor paketi için standart 6 ileri manuel vites veya opsiyonel olarak 7 ileri çift kavrama otomatik vites sunulmuş. Standart olarak önden çekişli olacak olan Q2, 2.0 TDI veya 2.0 TFSI motor seçenekleriyle birlikte Quattro opsiyonunu dahil ediyor.

Audi, sipariş almaya 2016 yılının ortalarında başlamayı düşünüyor ve bu sonbaharda da Avrupa’da satışının yapılması bekleniyor.

 

13
Kimler Neler Demiş?

avatar
12
1
0
 
13
bizbuyudukandkirlendidunyaArda KARACIKOnur Mutlumehmettkantacithestig
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
bizbuyudukandkirlendidunya
Üye
bizbuyudukandkirlendidunya

Audi’nin sitesine göre bu ay fiyat açıklanacak.

Arda KARACIK
Üye
Arda KARACIK

araç bana direk a2yi andırdı diyebilirim fena değil ama eskisi gibi hoşta değil tasarımı ama 1.6 motoru ile gelirse çok alıcısı olucağını düşünüyorum

Onur Mutlu
Üye
Onur Mutlu

Arka stopların içi makyajlı A serisininki gibi olmuş.

mehmettkantaci
Üye
mehmettkantaci

polo musun bee 😀

thestig
Üye
thestig

Yeni tiki kız arabası vatana millete hayırlı uğurlu olsun. İyi küfür yedin bunu yapan mühendis.