Bu sene Avrupa’da Yılın Otomobili unvanına az bir farkla Yeni Opel Astra sahip oldu. Toplamda 309 oy alan Astra, Volvo XC90 modeline ufak bir fark atarak zirveye oturmuş. Modeller arasındaki 15 puanlık fark, iki modelin de ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor. Üçüncülüğü ise 202 puanla Mazda MX-5 oturmuş.

Geri kalan rakipler ise sırasıyla (189 puan) Audi A4, (163 puan) Jaguar XE, (147 puan) Skoda Superb ve (143 puan) BMW 7 serisi. Bu sene jüride 58 gazeteci, 22 farklı Avrupa ülkesinden oylamaya katılmış.

2015 Frankfurt Motor Show‘da tanıtılan Yeni Opel Astra, tamamen yeniden tasarlanmış şase ile 220 kg selefine göre daha hafif olması, yeni modelin en önemli artılarından. Ayrıca geliştirilen 3 silindir ve 4 silindir motorlar ise daha az yakıtla, daha çok performans sunmasıyla müşterilerin beğenisine sunuldu.

 

 

 

 

12
Kimler Neler Demiş?

avatar
4
8
0
 
9
Onur Mutlucmylmzgolgeoyunlaridecofuzun70
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
cmylmz
Üye
cmylmz

Valla kısa olan versiyonunda astrayı bu bagajıyla asla tercih etmezdim.

mzby
Üye
mzby

Astra’nın bu yeni kasası resimlerine ne zaman baksam hangi testini izlesem dış tasarımından mıdır nedir sanki içi B sınıfı araçlara dogru kaymış hissi veriyor özellikle arka yolcu bölümü çok dar geliyor gözüme, C sınıfı bir araç için biraz küçülmüş mü?

cnkakyz
Üye
cnkakyz

Hocam aracı showroomdada inceledim, test sürüşüde yaptım içi j kasadan daha geniş sınıf ihtiyaçlarını rahatça karşılar.

cnkakyz
Üye
cnkakyz

Yarışmada VW olsa alamazdı VW olmadığı için kazanmış yoksa leş bir araç 😛

ulhnshn
Üye
ulhnshn

Sen yeni troll müsün

cnkakyz
Üye
cnkakyz

Yok yok 😀 makarasına yazdım yorumu 😀 sondaki ifadeye dikkat etseydiniz kinaye yaptığımı anlardınızda basmışınız eksiyi 😀

mrmst
Üye
mrmst

Mazda’yı Volvo’yu seçecek halleri yoktu ya Avrupalıların 😀

deco
Üye
deco

Volvo nereli Çorum’lu mu?

fuzun70
Üye
fuzun70

Volvo Çinli 🙂 Çan çin çonnn 😀

deco
Üye
deco

yav he he :))))

Onur Mutlu
Üye
Onur Mutlu

Tamam Çin’li ama halen İsviçre’de üretiliyor. Hatta daha çok İsveç çeliği kullanıyorlar sağlam olsun diye. Ona bakılırsa Mercedes de Renault’un dizel motorunu kullanıyor. Niye Volvo o zaman?

golgeoyunlari
Üye
golgeoyunlari

gm de amerika değil mi?