BMW, yıllık basın toplantısında örtü altında sakladığı yeni modeli X7’nin duyurusunu yaptı.

Ortada sadece bir görsel mevcut ve yarı transparan örtü yüzünden ayrıntıları seçmek çok zor. Tahmin edileceği üzere X7’nin X5’ten daha büyük olacağını ve arka yolcular için daha fazla alan sunacağını söyleyebiliriz.

F17 kodu ile tanıtılan, üç sıra koltuğa sahip olması beklenen araç X serisinin en üstünde konumlandırılacak ve en son nesil 7 serisi ile aynı CLAR platforma sahip olacak. X serisinin yeni üyesi, BMW’nin amiralgemisi 7 serisiyle aynı motorları kullanacak.

İç mekanın son nesil 7 serisinden daha lüks olması bekleniyor. Ayrıca, X7’nin üçüncü sırası iptal edilmiş lüks varyasyonlarının da gelmesi bekleniyor. Bu modellerin dört kişilik oturma kapasitesiyle geleceği ve arka koltukların havalandırma, ısıtma ve masaj fonksiyonlarına sahip tek kişilik koltuklardan oluşacağı da dedikodular arasında. Yedi koltuklu X7’den ayıran detaylar arasında arka eğlence sistemi ve arka koltukları boydan boya birbirinden ayıran konsol olacağı söyleniyor.

BMW’nin yeni SAV’ının üretimi Amerika, Güney Karolina’da bulunan Spartanburg tesisinde yapılacak. Kuzey Amerika CEO’su Ludwig Willisch’in söylediğine göre X7 2019’dan önce üretilmeyecek ancak 2017 veya 2018 yılında konseptlerini görebileceğiz.

Raporlar Bavyera’lı üreticinin tüm dünya çapında her yıl 45.000 adet satmayı planladığını ve Almanya’da 130.000 Euro başlangıç etiketiyle satışa sunacağını işaret ediyor. Eğer iddialar doğru çıkarsa, X7 iç pazarda 82.600 Euro’luk başlangıç etiketiyle satılan 7 serisinden daha pahalı olacak.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "BMW X7 üstü kapalı duyuruldu"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
furkang
Üye

130*2,45-318.5euro iyi bir başlangıç