BMW X7’nin geleceği resmen doğrulandı

Ultra lüks SUV'larda rekabet kızışacak!

0
2400

BMW’yi lüks sınıfta temsil eden 7 serisi için bir ultra lüks SUV hazırlandığına dair bilgiler bir süredir otomotiv dünyasında konuşuluyordu. Bavyeralı markanın yönetim kurulu üyesi Ian Robertson, bir dergiye verdiği röportajda bu iddialara son noktayı koyarak yakın bir zamanda BMW X7’nin yollarda olacağını doğruladı.

Yakın gelecekte tanıtılması beklenen Mercedes-Maybach GLS modeline rakip olması beklenen BMW X7, markanın 4 kişilik lüks bir SUV modeli olacak. 100.000 dolardan daha uygun bir maliyeti olacak model BMW’nin klasik tasarım anlayışının dışına çıkarak markanın ultra lüks sınıfını normal araçlarından daha keskin olarak ayırt edecek. Bu bilgilerin netleşmesiyle beraber BMW X7’nin 2020 yılına kadar tanıtılması ihtimaline artık neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

Robertson röportajında binek otomobil alanında markayı ultra lüks sınıfta temsil edecek yeni bir amiral gemisi model hazırlığında olduklarını da doğruladı. 8 ya da 9 serisinin olabileceği iddialarını “İşler yolunda gidiyor.” şeklinde geçiştiren Ian Robertson bu ifadesiyle açık kapı bırakmışa benziyor. Şu sıralar enerjisinin büyük bir kısmını ultra lüks segmentlere yoğunlaştıran marka bakalım bu atılımıyla Maybach gibi güçlü rakiplerinin önüne geçebilecek mi?

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

Bana bildir
avatar
wpDiscuz