Bugatti Veyron replikası internette alıcı buldu

Replikası bile bir servet değerinde.

3
2554

Geçtiğimiz yıl bayrağı Chiron modeline devreden ve yeryüzünde 450 adet bulunan Bugatti Veyron artık üretilmiyor. Fakat bu aracın üretiminin sonlanması replikasının da üretilmeyeceği anlamına gelmiyor. 2001 model Mercury Cougar’dan çevrilen ve yapımcısının yolda herkesin dönüp bakma garantisi verdiği Bugatti Veyron replikası, yaklaşık 60.000 dolarlık bir bedelle internette alıcı bulmayı başardı.

Fiberglass bir gövdeye sahip olan araç genel hatlarıyla orijinal bir Veyron görüntüsü çizse de ufak detaylarda gerçek çok kolay bir şekilde anlaşılıyor. Örneğin Veyron’da bulunan 16 silindirlik devasa motor yerine bu replikada Ford’un ürettiği 3.0 litrelik Duratec V6 motor kullanılmış. Satıcıya göre 201 beygirlik bu motor ufak geliştirmelerle daha yüksek bir performans verebiliyor. Ayrıca özel dizayn egzoz sistemi de özellikle aracın içindeyken gürültülü bir atmosfer yaratma iddiasında.

Ebay’da vitrine çıkan replika otomobil, ismi gizli tutulan bir müşteri tarafından 59.900 dolara hemen al seçeneğiyle satın alınmış. Avrupa’da sadece 4000 dolar fark ile bir BMW M3 sahibi olunabildiğini göz önüne alırsak bu replikanın küçük bir servet karşılığında satın alınması akla pek de mantıklı bir seçim gibi gelmiyor.

PAYLAŞ
Önceki İçerikFiat 124 Spider Abarth
Sonraki İçerikPolis üniformalı RC F
Batuhan Karalar
1996 yılında İstanbul/Kartal'da dünyaya geldim. Şu anda Anadolu Üniversitesi İİBF İşletme bölümünde eğitim hayatımı sürdürüyorum. 3-4 yaşlarında Renault Spring'in arka koltuğunda başlayan otomobil maceram, Otopark.com bünyesinde tam gaz devam ediyor. Ayrıca koyu bir Formula 1 takipçisiyim.

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Bugatti Veyron replikası internette alıcı buldu"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
furkang
Üye

Ötv olmasa alırıdm.Zaten Türkiyenin yollarına gerçeği dayanmaz

Ugur
Üye

iğrenç

Ali Serdar GÖK
Editor

120 mili bile görmesine sevinilecek bir araca (otomobil diyemem bu arkadaşa 🙂 ) 280 mil sınırlı bir gösterge koyulması? Enteresan 😀

wpDiscuz