Formula 1’in patronu Bernie Ecclestone’un dediğine göre, satılması planlanan %35’lik hissenin fiyatı belirlendi.

CVC firması tarafından sahip olunan Formula 1’in %35’lik hissesi, eğer CVC de kabul ederse hazırda olan biri Amerikalı diğeri ise Çinli olan iki farklı firma tarafından alınabilir.

CVC’nin sessizliği devam etse de, The Mail’e röportaj veren Ecclestone; “Yakın zamanda CVC satıp satmayacağına karar verecektir. Çok fazla alıcı var ve iki tanesi şimdiden fiyatı kabul etti. Olay sadece CVC’nin satıp satmamasına kaldı.” dedi.

Yeni ortaklar geldiğinde Formula 1’deki düzen ne olacak diye sorulduğunda ise Ecclestone, “Birisi satın alana ve onlarla tanışana kadar neler olacağını bilemezsiniz. Onlarla anlaşıp anlaşamayacağınızı şimdiden kestirebilir misiniz?” dedi.

Öte yandan, yeni sıralama sisteminin tartışıldığı Formula 1 için 21 yarış sayısının artmayacağını söyleyen Ecclestone, “Hali hazırda planlanmış 21 yarış var ve artabilir ama artacağını pek zannetmiyorum.” dedi.

PAYLAŞ
Önceki içerikVLOG | Hyundai Elantra Lansmanı
Sonraki içerikAMG motor yok body kit verelim
Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka’ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012’den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Formula 1’e fiyat biçildi"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
YaSo61
Üye

fiyat belirlendi ama kendi aralarında heralde

wpDiscuz