Fransız usulü Çin tavuğu: Aeolus A9

Her noktası farklı bir otomobili andırıyor.

9
2043

Renault, Nissan, Honda, Kia, Volvo, Yukon Motors ve PSA Peugeot Citroën gibi markalarla ortaklığı bulunan Çinli otomobil üreticisi Dongfeng, yeni modeli Aeolus A9’un üzerindeki örtüyü kaldırdı.

Dongfeng, Yunan mitolojisindeki rüzgar tanrısından esinlenerek ismini koyduğu Aeolus A9’u Citroën C5’in üzerine inşa ederken, kaputunun altında yine PSA grubuyla ortaklaşa geliştirdiği 1.8 lt’lik turbo beslemeli motoru kullanmış.

Geçtiğimiz yıl tanıtılarak daha sonra askıya alınan Citroën C4 temelli Aeolus L6’dan sonra ikinci PSA alt yapısı kullanan otomobil olan Aeolus A9, tasarım anlamında pek çok markadan izler taşırken teknik verileriyle alakalı henüz net bir bilgi ise bulunmuyor.

2014 yılında dar boğazdan geçen Citroën’in imdadına şirketin %14’lük hissesini 800 milyon €’ya satın alarak yetişen Dongfeng’in, premium otomobiller yolunda emin adımlarla ilerleyen DS için de girişimlerde bulunabileceği belirtiliyor.

PAYLAŞ
Önceki İçerikSsangYong Tivoli Convertible üretilebilir
Sonraki İçerikLegolardan oluşan Caterham Süper 7 geliyor
Burak Yavuz
1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

Yorum Yaz

9 Yorum "Fransız usulü Çin tavuğu: Aeolus A9"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
ergnhkn
Üye
ergnhkn
8 ay 19 gün önce

adamlar yapıyor çakma dersiniz de ne markaların parça tederikçisi biz ne yapıyoruz da adamları begenmeme hakkın bile yok senin anca hazıra kon üretmeden eleştirmek bizde

Gursel24
Üye
Gursel24
8 ay 20 gün önce

yahni

İsmini vermek istemeyen takipçi
Üye
İsmini vermek istemeyen takipçi
8 ay 20 gün önce

Poposu sm7 Latitude , kadranlar a-b-c sütünları 508 , burnu passat , şasi c5

İsmini vermek istemeyen takipçi
Üye
İsmini vermek istemeyen takipçi
8 ay 20 gün önce

Jantlar 508 GT

mehmettkantaci
Üye
mehmettkantaci
8 ay 20 gün önce

başta audi a9’u aeolus diye yanlış yazdılar sandım

ghrozen
Üye
ghrozen
8 ay 20 gün önce

çakma makma adamların kendi markaları var en azından kendi vatandaşlarına satıp ülke parasının yurt dışına çıkmasını engelliyorlar bizde o da yok anca egea yada c hr türkiye de üretiliyor diye sevinelim

wpDiscuz