Giulia’nın tanıtım haberinde ilerleyen zamanlarda yeni motor seçeneklerinin geleceğinden bahsetmiştik. Alfa Romeo, modelin tanıtım toplantısında bundan bahsetmeyi unutmuş olacak ki, toplantıdan sonra yıl sonuna doğru yeni motorların geleceği bilgisini sessizce doğruladı.

15 Nisan’da İtalyan üretici, Giulia için siparişleri almaya başlayacak. Başlangıçta 2.0 200 HP benzinli ve 2.2 150 HP ve 180 HP dizel seçenekleriyle sunulacak olan otomobile daha sonra standart Giulia ile QV’nin arasındaki farkı azaltmak için 280 HP’lik benzinli ve üçüncü bir dizel seçeneği olarak 210 HP’lik motor da eklenecek.

Bu yeni motorlar standart olarak 6 ileri manuel şanzımanla sunulacak, opsiyonel olarak ise 8 ileri otomatikle alınabilecek. 8 ileri otomatik şanzıman, ilerleyen dönemlerde tüm motor seçeneklerinde de sunulacak.

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki müşteriler, 15 Nisan’da sipariş verebilecekken ABD’li müşteriler, yıl sonuna kadar beklemek durumunda kalacak ve QV ile 280 HP benzinli modellere sahip olabilecek.

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "Giulia’ya yeni motorlar geliyor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Ali Karaer
Üye

gene vergizede gene vergizede 🙁

Baris Ileriye
Üye

1.4 170’lik ilerleyen dönemlerde gelebilir ama dizel konusu muamma.

berkay44
Üye

1.4 veya 1.6 motor koysunlar şuna ellerinde de var zaten

ali_tremonti
Üye

Nerde downsizing 🙁