Ulusal Otoyol Trafik Birimi (NHTSA), Volkswagen Golf’ün 4 kapılı modellerine en yüksek güvenlik seviyesi olan 5 yıldız verdi. Tüm Golf ailesi yani Golf, Golf GTI, Golf R ve Golf SportWagen önden, yandan ve arkadan yapılan kaza testlerinde yüksek puanlar toplayarak bu ödülü almaya hak kazandılar.

Bu ödül ile birlikte Golf; Passat, Jetta ve Beetle’ın yanında güvenlik bakımından yer almaya hak kazandı. Ürün Pazarlama bölümü Başkan Vekili olan Joerg Sommer: “Volkswagen Golf’ün de 5 yıldız almasıyla beraber piyasadaki en güvenli araçlardan bazılarını ürettiğimizi göstermiş olduk.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

NHTSA’den alınan 5 yıldızın dışında IIHS ön, yan, tavan dayanıklılığı ve kaza önleme sistemleri testlerinden de “iyi” sonuç alan Golf’e IIHS’in en önemli ödülü olan “Top Safety Pick+” verilmişti.

 

Kimler Neler Demiş?

8 Yorum "Golf ailesine NHTSA’den 5 yıldız"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Batuone1
Üye

valla her yeri ödül olsa olur komşumuzda var 2015 modeli dsg li daha 7000 küsür km de vibratör gibi titriyor araba yolcu koltuğunda oturmama rağmen direksiyonun 93 model şahin gibi titremesini görmek yeterli oldu benim için.

123456mtn
Üye

Golf’ün satışları düşmüş.

berkay44
Üye

4 yıllık arabaya şimdi mi ödül vermek akıllarına gelmiş

123456mtn
Üye

NTHSA Japonya’da değilmi,isim yorumu için teşekkürler.