Golf ailesine NHTSA’den 5 yıldız

IIHS ile beraber ikinci güvenlik ödülü

8
1724

Ulusal Otoyol Trafik Birimi (NHTSA), Volkswagen Golf’ün 4 kapılı modellerine en yüksek güvenlik seviyesi olan 5 yıldız verdi. Tüm Golf ailesi yani Golf, Golf GTI, Golf R ve Golf SportWagen önden, yandan ve arkadan yapılan kaza testlerinde yüksek puanlar toplayarak bu ödülü almaya hak kazandılar.

Bu ödül ile birlikte Golf; Passat, Jetta ve Beetle’ın yanında güvenlik bakımından yer almaya hak kazandı. Ürün Pazarlama bölümü Başkan Vekili olan Joerg Sommer: “Volkswagen Golf’ün de 5 yıldız almasıyla beraber piyasadaki en güvenli araçlardan bazılarını ürettiğimizi göstermiş olduk.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

NHTSA’den alınan 5 yıldızın dışında IIHS ön, yan, tavan dayanıklılığı ve kaza önleme sistemleri testlerinden de “iyi” sonuç alan Golf’e IIHS’in en önemli ödülü olan “Top Safety Pick+” verilmişti.

 

Yorum Yaz

8 Yorum "Golf ailesine NHTSA’den 5 yıldız"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Batuone1
Üye
Batuone1
9 ay 2 gün önce

valla her yeri ödül olsa olur komşumuzda var 2015 modeli dsg li daha 7000 küsür km de vibratör gibi titriyor araba yolcu koltuğunda oturmama rağmen direksiyonun 93 model şahin gibi titremesini görmek yeterli oldu benim için.

İsmini vermek istemeyen takipçi
Üye
İsmini vermek istemeyen takipçi
9 ay 3 gün önce

Golf’ün satışları düşmüş.

berkay44
Üye
berkay44
9 ay 4 gün önce

4 yıllık arabaya şimdi mi ödül vermek akıllarına gelmiş

İsmini vermek istemeyen takipçi
Üye
İsmini vermek istemeyen takipçi
9 ay 2 gün önce

NTHSA Japonya’da değilmi,isim yorumu için teşekkürler.

wpDiscuz