Birleşik Krallık merkezli yarış ekibi Synchro Motorsport, Honda Civic Tourer’ı efsane modelin Type-R versiyonuna dönüştürdü ve piste çıkararak basına tanıttı.

2014 model bir Honda Civic Tourer, Synchro Motorsport mühendisleri tarafından hummalı bir çalışmayla beraber Type-R versiyonuna dönüştürüldü. Honda Civic Type-R modelinden alınan 306 beygir gücündeki 2 litrelik motor ve 6 ileri manuel şanzıman ile beraber Type-R performansına kavuşan Honda Civic Tourer; özel süspansiyon sistemi, özel frenler, dörtlü egzoz sistemi ve karbon fiber arka difüzör ile beraber görünürde de hormonlu bir Tourer haline getirildi.

 

Honda Civic Tourer’a yapılan ameliyat kendisini iç mekanda da hissettiriyor. Type-R döşemeleri ve koltukları takılan aracın kırmızı Honda logoları da ihmal edilmemiş. Synchro Motorsport bu canavarın performans detaylarını açıklamadı, fakat tahminlere göre aracın 0’dan 100 kilometreye 5.9 saniyede çıktığı ve 270 kilometrelik bir maksimum sürate eriştiği tahmin ediliyor.

Merakla bir Honda Civic Tourer Type-R modeli bekleyenleri ise kötü bir sürpriz bekliyor. Synchro, bu aracın özel olarak üretildiğini ve perakende satışının yapılmayacağını belirtiyor. Honda’nın yeni nesil Civic Type-R için böyle bir çalışma yapma ihtimali de zayıf görünüyor.

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "Honda Civic Tourer Type-R piste çıktı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
mertastan
Üye

subarunun levorg’undan daha güzelmiş

nerobi
Üye

bu ne la :d