Hyundai, ix35’in ve Tuscon’un yakıt hücresine sahip versiyonlarını çıkartmasının üzerinden 3 yıl geçti. İngiltere Ürün Müdürü Robin Hayles’in açıklamalarına göre gelecek yıl için yeni bir modelin geleceği kesinleşti. Ürünün detaylı bilgisini vermekten kaçınan Hayles, ix35 ve Tuscon’a göre fiyat bakımından daha ulaşılabilir bir model geleceğini söyledi.

Modelin,  şu an satışta olduğu gibi crossover boyutlarına sahip olması öngörülürken, yeni nesil ile beraber ağırlık iyileştirmelerine de gidilecek.

Modelin detayları çıkış tarihine yakın bir zamanda açığa çıkacak ancak Hayles yeni modelin daha fazla opsiyon içereceğini ve sağdan direksiyonlu bir versiyonun da olacağını söyledi. Yeni gelen modelin en az 4 yıl boyunca ve 10 bin ile 15 bin adet arasında üretileceği planlanıyor.

Küçük bir hatırlatma: ix35’in yakıt hücreli versiyonu ilk çıktığı dönemde hükümetleri ve filoları hedeflemişti. Hidrojeni elektriğe çeviren yakıt hücrelerine sahip araç ürettiği elektriği kullanarak 0’dan 100’e 12.5 saniyede hızlanıyor ve 155 km/h’lik son sürate sahip.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir