Aston Martin CEO’su Andy Palmer, çift kavramalı şanzımanları pek sevmediğini ve imkanlar el verdiği sürece manuel şanzımanı ayakta tutacaklarını söyledi. Car & Driver dergisine röportaj veren Palmer, yedi modellik ürün gamından da biraz bahsetti.

DB11’in tanıtımından sonra yenilenecek ilk model V8 Vantage oldu. 2017’de çıkması planlanan model, Mercedes-AMG tarafından üretilen 4 litrelik çift tubolu V8 motora sahip olacak. Palmer, her model için tek bir motor seçeneği sunmayı planladığını söylese de yeni DB11 için AMG V8 motorun da talep edildiğini belirtti.

V8 Vantage’ın ardından gelcek model ise yeni Vanquish. 2018 için planlanan Vanquish’den sonra ise 2020 yılında Galler’deki yeni fabrikada üretilecek olan DBX Crossover konseptinin çıkması planlanıyor.

Önümüzdeki yıllarda Aston Martin, bu 4 modelin yanında; oldukça lüks Lagonda, yeni 4 kapılı Rapide ve ne olduğu henüz bilinmeyen bir modelle daha karşımıza çıkacak.

Redbull ile birlikte üretilen, 99 adetle sınırlı yeni hypercar ve 2018’de yollarda olacak olan tamamen elektrikli RapidE’nin de sınırlı sayıda üretileceğinden dolayı 7 adetlik ürün gamında yer almadığı düşünülüyor.

Kimler Neler Demiş?

6 Yorum "İnatla manuele devam!"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Yıldız
Üye

Boşuna Aston sevmiyoruz. 🙂

glasius
Üye

Almanya’da ve Fransa’da iş gereği çok bulundum. Audi A6 ve BMW 5 serisini manuel kullandım. Burada öyle bir seçenek yok bile.

Ugur
Üye

manuel bitmez zaten ya yavaş yavaş herkes manuel vitesi özlemeye başladı şimdiden

Ali Erkan Kızgın
Üye

Hala böyle insanların kaldığını bilmek çok sevindirici. Her ne kadar bizi çok etkilemese de Türkiye piyasasında manuel arabaları göz göre göre bitiriyorlar. Mercedes, BMW, Volvo, Audi’de bir tane bile manuel yok. VW’de ise standartın biraz üstünde motor istediğinde direk DSG almak mecburiyetindesin. İnşallah buna bir çözüm bulunur.

selimcicekyurt
Üye

6 Ay önce falan Manuel C180 AMG görmüştüm 2014 model sanırım sipariş üzerine getirtilebiliyor.

Ali Erkan Kızgın
Üye

Tam da merak ettiğim bu. Özel sipariş ile manuel yaptırabiliyorsunuz fakat örneğin BMW 118i Manuel istedim. Ne kadar fiyat farkı öderim? Araba 100.000tl, sadece manuel için 50.000tl fark isteyemezler herhalde. Bunu BMW’ye mail atarak sordum, geri dönüş yaptılar ve Borusan’a gidip ordaki görevlinin Almanya’daki fabrikayı arayıp fiyat istemesi gerektiğini söylediler. Fiyatın ne kadar olacağı hakkında en ufak bir bilginiz var mı?

wpDiscuz