Bugün gerçekleşen, Formula 1 2016 sezonunun ilk yarışı olan Avustralya Grand Prix’de 19. sıra için mücadele ederken McLaren Honda pilotu Fernando Alonso, Esteban Gutierrez’e arkadan çarptı ve ardından takla atarak duvara çarptı. Aracı tamamen hurdaya dönen Alonso ilginç bir şekilde, tek bir çizik bile almadan kazayı atlattı ve arabasından çıktı.

2003 yılında da benzer bir şekilde Brezilya’da büyük bir kaza atlatan Alonso’ya “Hangi kazan daha büyüktü, bu mu yoksa Brezilya’daki mi?” diye sorulduğunda ise, “Bu daha büyüktü, hatta kariyerimin en büyük kazasını atlattım diyebilirim.” dedi.

“İlk vurma anında biraz korkuyorsunuz ve havalandığınız anda yere inmeyi istiyorsunuz, baş aşağıya veya duvara çarpmayı değil. Takla atmaya başladığınızda ise durmasını bekliyorsunuz ama sanki hiç durmayacakmış gibi hissediyorsunuz. Araç durduğunda küçük bir boşluk buldum ve hemen kendimi dışarıya çıkartmak istedim. Şansım yaver gitti ve çıkabildim.” şeklinde yaşadığı kazayı anlatan Alonso daha sonra Instagram hesabından “Bugün çok şanslı olduğumu biliyorum. FIA ve McLaren’e araçtaki yüksek güvenlik için, ayrıca tüm meslektaşlarıma ve hayranlarıma destekleri için teşekkür ediyorum.” notunu paylaştı.

Sezona talihsiz bir şekilde başlayan Alonso, yarışı bitiremediği ve puan alamadığı için hayal kırıklığına uğradığını söyledi. “Saatte 300 km/s hızla giderken hayatınızı büyük riske atmış oluyorsunuz. Takla atarken yanlış bir yere vurduğunuz anda çok büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Şu an burada olmaktan mutluyum ve yeniden aracın kokpitine geçmek için sabırsızlanıyorum.” diye ekleyen Alonso’ya biz de geçmiş olsun diyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=as_rZPJS8KM

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "“Kariyerimin en büyük kazasıydı”"

avatar
   
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
mehmetomeracar
Üye

mclaren ve honda aklıma SENNA geldi bi an f1 de güvenlik o kaza dan sonra başlamıştı f1 de ölen son kişi odur

glasius
Üye

2001’de de Alex Zanardi’nin de bacakları kopmuştu her ne kadar ölmese de.

ugurugi
Üye

Bianchi var bir de 2014-2015 sezonunda Suzuka’da kaza yaptı ve bir süre komada kaldıktan sonra öldü. Toprakları bol olsun