Biz ve bizler gibi tüm otomobil meraklıların, sabırsızca beklediği 2016 ‘Yılın Otomobilleri’ ödülleri New York’da açıklanmaya başlandı.

Bu günlerde gerçekleştirilen 2016 New York Auto Show sırasında, 73 uluslararası nitelikteki jüri tarafından alınan karara göre, Mazda MX-5 Miata ‘Yılın Otomobili’ ödülüyle taçlandırıldı. Minik Japon roadster’ı sadece bir ödülle yetinmezken, yine aynı jüriler tarafından ‘Yılın En İyi Dizaynı’ ödülüne layık görüldü.

2016-mazda-mx-5-miata

Diğer bir kategori olan ‘Yılın Çevreci Otomobili’ maddesine Toyota Mirai seçilirken, rakipleri BMW 330e, Chevrolet Volt, Toyota Prius ve Volkswagen Passat GTE; modelin gerisinde kaldı.

2016-toyota-mirai

Sporcu abiler olarak adlandırılan klasmanda yılın adayları olan, Chevrolet Camaro, Honda Civic Type R, Mercedes-AMG C63 Coupe, Range Rover Sport SVR ve Audi R8 arasından Audi’nin sportif modeli R8 ‘Yılın Performanslı Otomobili’ ödülüne layık görüldü.

2016-audi-r8

Bu kez Mercedes S-Serisi’nden tacı kapan BMW 7 Serisi; Audi Q7, Jaguar XF, Mercedes GLE Coupe ve Volvo XC90 modellerini geride bırakarak ‘Yılın Lüks Otomobili’ ödülünü bünyesine kazandırdı.

2016-bmw-7-series

New York Auto Show tüm hızıyla sürerken, fuarın son 20 saatine girildiğini hatırlatır ve ayrıntılar için takipte kalmanızı tavsiye ederim.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Mazda MX-5 Miata ”Yılın Otomobili” seçildi!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
meego
Üye

hiç birine katılmıyorum.